Nükleer Davasında İlk İnceleme 18 Aralık'ta

Nükleer santrallerin kurulması ve işletilmesine dair kanunun bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle açılan davada ilk inceleme 18 Aralık'ta yapılacak

Nükleer Davasında İlk İnceleme 18 Aralık'ta

Nükleer Santral Davasında İlk İnceleme 18 Aralık'ta

Anayasa Mahkemesi, nükleer santrallerin kurulması ve işletilmesine dair kanunun bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle açılan davada ilk incelemesini 18 Aralık'ta yapacak.

CHP ve DSP, 5710 sayılı Nükleer Güç Santrallerinin Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun'un, santral kuracak şirketin belirlenmesi ve santrallerin işlemden çıkarılma maliyetlerinin hesaplanmasına ilişkin maddelerinin bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açmıştı. Yüksek Mahkeme, başvuruya ilişkin ilk incelemesini 18 Aralık Salı günü yapacak.

Anayasa Mahkemesi heyeti, başvuruda bir eksiklik tespit etmezse, kanunun bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemlerini daha sonra belirleyeceği bir gündem toplantısında esastan karara bağlayacak.

sondakika.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176