Nuh'un Gemisi resmi takipte!

Hakkında yüzlerce teorinin ortaya atıldığı Nuh ’un kayıp gemisinin Cudi ’de olabileceği iddiası heyecan yarattı.

Nuh'un Gemisi resmi takipte!

Nuh'un Gemisi resmi takipte!
 
Hakkında yüzlerce teorinin ortaya atıldığı Nuh ’un kayıp gemisinin Cudi ’de olabileceği iddiası heyecan yarattı. Şanlıurfa ’daki Cudi Dağı ’nda fosilleşmiş parçalarla birkaç bin yıllık zeytin ağaçlarına rastlandığını açıklayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay , “Bu ipuçları geminin burada olabileceğini gösteriyor” dedi. Dünyayı ayağa kaldıracak gelişmeyi AKŞAM’a anlatan Bakan Günay , “Efsanede kuşların gemiye ağızlarında zeytin getirdiği söylenir. Hem bu yüzden hem de yüksek bir tepe olduğu için Cudi ’deki çalışmalara yöneliyoruz. Vali de arkeologların bilimsel çalışmalarına göre geminin burada olabileceğini söyledi” diye konuştu.

ROMA İMPARATORU ZİYARET ETMİŞ

Nuh ’un Gemisi ’nin nerede olduğuyla ilgili ilk yazılı eserler M.Ö 5. yüzyıla kadar dayanıyor. M.S 13. yüzyılda tarihçi İbn -i El-Mid , Roma İmparatoru Heraklius ’un Nuh ’un Gemisi ’ni ve şehrini görmek için Cudi Dağı ’na tırmanmak istediğini kaydediyor.

Akşam


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan ataman
Serkan ataman - 11 yıl Önce

ah eyy!

nuh'un gemisine büthan edenler

yelken açıp yel kadrini ne bilir

ah eyy!

o süleyman kuş dilinden bilirdi

her süleyman kuş dilinden ne bilir.ruhi sucudi dağında karaya oturan gemi.

cizre'nin etrafı bu efsaneden esinlenerek gemi şeklinde surlarla çevrilmiştir.

nuh tufanı olarak adlandırılmasa bile tarihde dünyanın büyük bir kısmını sular altında bırakan bir tufan olmuştur. ve bu tufandan esinlenilerek bir çok efsane oluşmuştur. birçok dinde ve milletin tarihinde bundan bahsedilir. nuhun gemisinin sular çekildiğinde karaya oturduğu yerin türkiyede ağrı veya cudi dağı olduğuna inanılırdı. ama artık cudi olduğu kesinleşti. dünyanın bir çok yerinden gelen araştırmacılar hala ararlar geminin kalıntılarını. kutsal kitaplarda bahsi geçtiğinden bir nevi ispat amacı da vardır bu araştırmaların.

Kerem Sevdalı
Kerem Sevdalı - 11 yıl Önce

- "silopi''nin altı da petrol denizidir. yaz aylarında etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve hezil çayına karışır. "

petrol denizi diye bir sey yoktur, petrol kayaclarin gozeneklerinde bulunur. yuzeye sizan petrol kullanilamaz.- "bu bölgede ingilizler 1967-87de petrol aramışlar. açılan kuyulardan gökyüzüne doğru 100 metre kadar petrol fışkırmış. ardından kapatmışlar ve betonlamışlar. benim madenimin yanında da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte açalım eğer beton ve civa basıp tıkamadılarsa bakalım ne kadar petrol fışkıracak."

kuyuda petrol bile olsa artezyen yapmasi bir anlam ifade etmez. kucuk bir cepte yuksek basincli petrol sikismis olabilir. siz burayi deldiginiz anda petrol fiskirir (blowout). bu orda ganimet petrol oldugu anlamina gelmez. aynisi tpao sondajinda manisa'da yasanmistir. kuyular ise normal prosedur geregi beton dokulerek kapatilir. civa bu isi bilmeyenlerin uydurdugu en buyuk sehir efsanelerindendir.- "...cudi dağı''ndaki petrolümüz resmen irak''a doğru akıyor "

alin size bir petrol nehiri daha....- "tpik diye türkiye petrolleri''nin kurduğu bir kurum yurt dışına petrol arama işlerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar ediyor…"

once isimden baslayalim, tpik degil tpic. ikincisi bu kurum petrol sektorundeki normal zararlar disinda ulkemize epey para kazandirmis ve hala da kazandiran bir kurulus.- "mta yıllar önce sondaj yaptı 480 metrede su bulundu ve ardından delici aletin ucu kırıldığı için sondaja son verildi. herkes bilir sudan sonra petrol gelir."

birincisi delici alet denilen sey matkaptir ve hic kimse matkap kirildi veya koreldi diye sondaji birakmaz. ikincisi 480 metreye bugun bircok su sondaji yapan ozel firma bile sondaj vurabilir, kuyunun bir ozelligi yoktur. asil bomba ise son cumlede. nasil olmussa ozgul agirligi sudan hafif olan petrol suyun altina kacmis. e bu kadar garip olaylarin oldugu, petrolun sular seller gibi aktigi yerde o kadar fizik kurali da cignensin ne olacak...bunlar bu yazidan alinan ve sadece benim alanimla ilgili olan konular. diger kisimlari dogrudur, yanlistir bilemem. ama artik birileri petrol konusunda yazi yazarken (hadi sirketler tarafli olur diyelim) itu yada odtu deki petrol muhendisligi bolumlerini bir arasinlar lutfen. eger niyetleri ortaligi bulandirmak degilse.cudi daginin alti zaten petrol denizi , denizli'de pamukkale'nin alti uranyum rezervi , erzurum'da bor var (150 trilyon dolar) , biga'da toryum var , artvin'de boryum var.

eh yeter artik calisin da kazanin diyesi geliyor insanin , milli piyango kazanmaya bu kadar hevesli baska toplum var midir.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176