Negmar'ın Feribotları Vızır Vızır...

Eskihisar-Topçular hattında dün feribot bolluğu vardı. Bir yandan İDO'nun feribotları yolcu ve araç taşırken, Nemar'ın 3 feribotunun birden yoğun bir şekilde sefer yaptığı görüldü.

Negmar'ın Feribotları Vızır Vızır...
HABERİN GALERİSİ
NEGMAR VIZIR VIZIR

NEGMAR VIZIR VIZIR

Eskihisar-Topçular hattında dün feribot bolluğu vardı. Bir yandan İDO'nun feribotları yolcu ve araç taşırken, Nemar'ın 3 feribotunun birden yoğun bir şekilde sefer yaptığı görüldü.

Eskihisar İskelesinde Muradiye adlı feribot TIR'ları yüklerken, Selimiye ve Bahariye adlı feribotların da Topçular-Eskihisar yönünde (Boş olarak) seyir halinde oldukları DenizHaber.Com tarafından fotoğraflandı.

İDO'nunnispeten daha eski gemilerine karşın Negmar'ın gemileri beyaza boyalı ve daha yeni ve modern görünümlü gemiler olduğu dikkat çekti.

200 MİLYON LİRALIK HAT

İDO ile Negmar arasında büyük tartışmaya yol açan hatta yılda 4 milyon aracın taşınıyor. Topçular- Eskihisar hattının yıllık geliri ise 200 milyon lira seviyesinde hesaplanıyor.

Ortakları arasında Gübre Fabrikaları A.Ş., Suudi Nesma Yatırım Holding ve İstanbul Lines firmasının olduğu Negmar Denizcilik, Topçular-Eskihisar arasında 25 Ekim’de hizmet vermeye başlayacaklarını açıklamıştı.

Kavganın yaşandığı Topçular- Eskihisar hattında ise yılda 4 milyon araç taşınıyor. Hattının yıllık geliri 200 milyon lira seviyesinde.

Negmar firması, toplam değeri 60 milyon TL olduğu belirtilen üç gemiyi  geçtiğimiz yıl satın almıştı.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Bu millet tekelleşmeden çok çekmiştir. Rekabet kaliteyi artırabileceği gibi fiyatları da düşürür.Başarılar dilerim.
Allah selamet versin

Metin Tuğra
Metin Tuğra - 6 yıl Önce

çok sıralar bekledik çok paralar ödedik, yaşasın rekabet yaşasın yeni gemiler, yıllarca isli paslı gemiye bindirdi İDO. şimdi negmar zamanı artık ..

zeynep
zeynep - 6 yıl Önce

bu hattın açılmasına çok sevindim gemiler çok modern güzel ve temiz başarılarının devamını dilerim.

Ferit
Ferit - 6 yıl Önce

Negmar firmasinin seferlere baslasiyla artik kuruklar tarih olacaktir. Allah yolunuzu acik etsin.

ekrem gul
ekrem gul - 6 yıl Önce

Negmar ile cumartesi günü keyifli bir yolculuk yaptım. gemi idonun gemilerine göre çok daha modern, şık ve yeni bir gemiydi. güleryüzle hizmet eden personellerine ayrıca teşekkür ederim.

Bir Yolcu
Bir Yolcu - 6 yıl Önce

Hergün Maltepe sahilinde gördüğüm gemiler nasıl Eskihisar'da sefere başlar diye düşünerek haberde hata olabileceğine dair bir yorum yazmıştım ama bugün Eskihisar'a gittiğimde çok sevindim. Çünkü yolda hiç sıra yoktu ve her iki firma da güvenlikçilerini yola kadar çıkarttırarak gelen araçları kendi iskelelerine yönlendirmeye çalışıyordu. Negmar /İstanbul Lines firmasını tebrik ediyorum. Gemilerine binerek gördüğüm kadarı ile İDO'nun eski tip feribotlarına nazaran daha temiz ve hızlılar. Bir denizci gözü ile baktığımda güvenlik açısından da bir sıkıntıları olduğunu sanmıyorum. Gemiler monohull (tek tekne) olmadığından daha stabil gidiyorlar sanki. Zaten İDO'da Harem hattındaki yeni feribotlarından birini buraya sevk ederek biraz durum düzeltmesi yapmış. Sıra Negmar'ın söz verdiği ucuzlukta. Bilet fiyatları otomobil için aynı. Bu konuda firmaya bir hatırlatma yapılsa güzel olur.

murat birecik
murat birecik - 6 yıl Önce

dün, 11.00 civarı esk-tavşanlı -araçlı- seferini yaptım, mf selimiye ile. keyifli bir yolculuk oldu. tavşanlı tarafında, minibüs hattı bile başlatılmıştı... tavşanlı iskelesi, başlangıç tersanesi olan tersan'a yürüme mesafesinde. önerim; gemi inşa sektörüne, özel indirim.

saygılar ımla
murat birecik

sedef
sedef - 6 yıl Önce

gemileri yavaş alanda 50 dakka bekleme falan yazılmış bu 3 gemiden ne kadar korktun sen ido seviye yerlerde açıldı açılalı geçiyorum bahariye gemisi ile defalarca denk geldim 25 dk birkez transit gemi vardı bekledi
denizden anlamayan haberi okup kapatsın fazla kasmasın.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176