Negmar’dan LPG gemi yatırımı

Negmar, Güney Kore’deki Hyundai Ağır Sanayi Şirketi’nden iki adet LPG taşıma gemisi aldı

Negmar’dan LPG gemi yatırımı
HABERİN GALERİSİ
NEGMAR LPG TANKER ALDI

NEGMAR LPG TANKER ALDI

Negmar’dan LPG gemi yatırımı  

Negmar, Güney Kore’deki Hyundai Ağır Sanayi Şirketi’nden iki adet LPG taşıma gemisi aldı. Anka ve Dicle ismi verilen gemilerle amonyak, butan ve propan taşımacılığı yapacak olan Negmar, 2 yeni LPG gemisi ile birlikte filosundaki LPG gemi sayısını 5’e çıkardı.

Deniz ticaretinin önde gelen şirketlerinden Negmar, LPG filosunu büyütüyor. Anka ve Dicle ismi verilen 2 yeni LPG gemisini filosuna katan Negmar, böylelikle LPG gemi sayısını 5’e çıkardı.

Negmar, Hyundai Ağır Sanayi şirketine sipariş ettiği iki yeni LPG gemisini Güney Kore’nin Busan şehrinde düzenlenen namingceremony ile 7 Kasım’da teslim aldı. İmza Töreni’ne Türkiye’den Negmar Denizcilik A.Ş adına Mehmet Koç, Bülent Şafak ve Ferat Gümüşbaş, Suudi Arabistan'dan Nesma Holding adına Noura Al Turki, Gübretaş adına Osman Balta,Nesmal Co. adına Mehmet Koca, ve Raintrade adına Şaban Kayıkçı katıldı.

Negmar Denizcilik A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Koç, gemilerle Türkiye’nin amonyak taşımacılık ihtiyacını karşılayacaklarını belirterek, dünyada çok az sayıda bulunan bu gemiler ile dünyanın birçok yerine amonyak, butan ve proban taşınabileceğini söyledi. Gemilerin teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Koç “ Toplam tonajı 28 bin 155 ton olan LPG gemileri 38bin metreküp sıvılaştırılmış gaz taşıyabiliyor. 183 metre uzunluğunda, 29,20metre genişliğindeki Panama Bandıralı ikiz gemiler 13,5 mil hızla 18 ton, 16 mil hızla ise 28 ton fuel oil yakıyor” dedi.

Gemilerin Panama Bandralı olarak hizmet vereceğini ve gemilerde Türk personelin çalışacağını da dile getiren Koç,“Negmar Denizcilik olarak Türkiye’nin bu konudaki stratejik ihtiyacını karşılamak amacıyla, bir sonraki adımda LNG (sıvı doğalgaz) gemisi siparişi vermeyi de planlıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tevhit Ahmet ÖRSCÜ
Tevhit Ahmet ÖRSCÜ - 5 yıl Önce

Çok geç kalınmış olsa da bu günlere de şükür. Bu öncülüğü yapan Negmar şirketini tebrik eder, yaratacağı katma değeri hatırlatır Milletimize ve Vatanımıza tekrar hayırlı ve pruvası neta olsun. Allah selamet versin, Saygılarımla

Hüseyin Zeybek
Hüseyin Zeybek - 5 yıl Önce

Negmar'da görev yapmış bir Başmakinist olarak yeni gemilerin herkes için hayırlı olamsını temenni eder ,LPG-C filosunun dahada güçlenerek LNG-C işinede girmesini arzu ederim.

ahmet ilişik
ahmet ilişik - 5 yıl Önce

ülkemize ve tüm NEGMAR ailesine Hayırlı olmasını diler, bu adımın daha nice adımlara vesile olmasını temenni ederim

captain
captain - 5 yıl Önce

Sevgili Hüseyin Bey, LPG'nin sonunda C chemical anlamına gelir ve petrokimyasal gazları ifade eder. Amonyak gibi örneğin. LNG/C diye bir kavram ve gemi tipi yoktur.

hüseyin zeybek
hüseyin zeybek - 5 yıl Önce

LNG-carrier Galea,gibi sayın meslektaşım burada c den kastım carrier ifadesiydi aydınlatıcı hatırlatmanız için çok teşekkür ederim ,pruvanız neta olsun,saygılarımla.

ADINIZI YAZIN
ADINIZI YAZIN - 5 yıl Önce

benım yorumum sıkıntım gemınızde =GAS MASTER= adlı calısmıs olup haksız yere kandırılıp çıkartılmam. ne olursa olsun hakkımı arıyacagımı sızlere tekrardan hatırlatmam.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190