Müsteşarlıkta yeni hedefleme yazılımı

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü gemilere yapılacak önsörvey uygulamalarında kullanılacak olan web tabanlı Hedefleme Sistemi yazılımını tamamladı.

Müsteşarlıkta yeni hedefleme yazılımı

HEDEFLEMEDE TAM İSABET İÇİN YENİ YAZILIM

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü  yurtdışına çıkış yapacak gemilere yapılacak önsörvey uygulamalarında kullanılacak olan web tabanlı  Hedefleme Sistemi yazılımını tamamlayarak Liman ve Bayrak Devleti Sörveyörlerinin kullanımına açtı.

Yazılımın  GSK ve PSC uzmanlarının tanıtımı toplantısına katılan Genel Müdür Özkan POYRAZ, 02 Temmuz 2007 tarihinden itibaren Türk Limanlarından yurtdışına çıkış yapan Türk Bayraklı gemilerin Hedefleme Sisteminde  belirlenen risk profiline göre ön sörvey uygulamasına tabi tutulacağını,  yazılımdaki bilgi bankası ve matematik hedefleme formülasyonuna göre düşük risk, standart risk ve yüksek risk olmak üzere üç ayrı risk grubunda değerlendirilen Türk bayraklı gemilerden yüksek risk profiline girenlere yurt dışına çıkış yapmadan önce Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürlükleri ve bağlısı Liman Başkanlıklarında görevli uzmanlar tarafından ön sörvey yapılacağını belirtti.

POYRAZ, böylelikle hedefe yönelik denetim yapılarak performası zaten yüksek olan bir gemiye devamlı ön survey yapılarak, hem gemi personelinde ve hemde sörveyörümüzde oluşan yılgınlık psikolojisi azaltılmış olacak ve hemde gereksiz zaman kayıpları önlenerek hedefteki gemiye daha etkin bir denetim yapılabilmesi için zaman kalmış olacaktır dedi. 

Tanıtım toplantısında yeni yazılım, Gemi Denetim Dairesi Başkanı, Cem ERDEM ve programcı Denizcilik Uzman Yardımcısı Halil İbrahim KESKİN tarafından tanıtıldı. Yeni hedefleme yazılımı, geminin tipi, yaşı, klas kuruluşu performansı, son üç sene içerisindeki tüm yurtdışındaki liman devleti ve yurt içindeki ön sörvey denetimlerindeki tutulmaları, bu dönem içerisindeki ISM kodu eksiklikleri, geminin işleticisi olan şirketin diğer işlettiği tüm gemilerin yine son üç sene içerisindeki yurt dışındaki tutulma sayıları göz önüne alınarak hesaplanan şirket performansları gibi etkenlerin bileşimiyle çalışıyor.

Programın kullanıcı arayüzü

DenizHaber.Com

 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Terzi
Hasan Terzi - 12 yıl Önce

Teknolojik imkanların bu şekilde kullanılması verimliliği arttıracağı gibi bu yazılımla amaçlanan hedefe ulaşılması halinde Türk Denizciliğinin uluslararası arenada saygınlık kazanması hız kazanacaktır.

Denizcilik Müsteşarlığı bu proje ile Türk Denizciliğini geliştirme yönünde attığı adımlara bir yenisini daha eklemiş oldu. Bu ve bunun gibi yeniliklerin uygulamada da etkin bir biçimde kullanılmasını temenni eder projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese Türk Denizciliğinin geliştirilmesi çalışmalarına ilgi duyan biri olarak teşekkür ederim. Ayrıca yazılımın hazırlanmasında büyük emeği olduğuna inandığım Denizcilik Uzman Yardımcısı sayın Halil İbrahim Keskin’in başarılarının devamını dilerim.

ramazan aksoy
ramazan aksoy - 10 yıl Önce

sayın genel müdürümüz cok başarılı,şuanda son teknolojiyi uyguluyor.bizim gemi adamları olarak ricamız,yat,personel donatımında ,güv.lost.iyi bir yer vermesi,cünkü tüm lostromalar,hepsi işsiz geziyor.gemilerde reis ya zorunlu olsun yada yatlarda kptanlık yapalım.amatör denizcilen bir tutulmayalım.bizler 10 yıllık denizciyiz.başarılar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176