"Multi Trader" Karadenizde Battı

Multi Trader adlı Kamboçya Bayraklı 721 Gross Tonajlı koster, İstanbul'dan Romanya'ya inşaat malzemesi götürmekte iken Mangalya açıklarında battı.

"Multi Trader"  Köstence Açığında Battı

Multi Trader adlı Kamboçya Bayraklı 721 Gross Tonajlı koster, İstanbul'dan Romanya'ya inşaat malzemesi götürmekte iken Köstence açıklarında battı.

1977 Yapımı olan koster, Perşembe gecesi batmaya başladı. Gemi Kaptanı, Mangalya liman otoritesini arayarak gemisinin batmakta olduğunu bildirdi ve yardım istedi.

Gemiye ulaşan ekipler 7 kişilik  mürettebatı kurtardılar. Gemi ise battı.

Gemiden denize önemli miktarda yakıt sızdığı ve deniz kirliliği oluştuğu bildiriliyor. Deniz kirliliğinin 50-100 metre genişlikte ve 10 kilometre uzunlukta olduğu bildiriliyor.

Romen kirlilikle mücadele ekipleri deniz kirliliğini temizlemeye çalışıyor.  Romen Makamları kirliliğin sahile doğru ilerlemediğini ve tam tersi istikamette hareket ettiğini söylediler.

Akıntının etkisiyle kirliliğin Boğaz'a ulaşması ihtimali bulunuyor.

DeniHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
pelin  eryigit
pelin eryigit - 12 yıl Önce

oncelikle gemi sahiplerine geçmis olsun diyorum neyseki cana bisey olmamıs bu sevindirici.ama tabiki uzuntu daha buyuk.siteden de istirhamım bu haberin ayrıntılarına ulasırlarsa daha detaylı bilgilendililmemiz.(batma sebebi vs vs.)tesekkurler

hasan  kaya
hasan kaya - 12 yıl Önce

gemi kaptanı romanya sahil güvemliginden yardım istemesine ragmen..sahil güvenlik 4 saat boyunca yardım etmemiştir..bu nedenle gemimiz göz göre göre batmıstır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176