Mühendis İlker Meşe'nin Acı Günü

İLKFER Denizcilik'in Kurucu ortağı Mühendis İlker Meşe'nin muhterem eniştesi Türk sinema ve tiyatrosunun usta isimlerinden olan Şefik Döğen hayatını kaybetti.

Mühendis İlker Meşe'nin Acı Günü

İLKFER Denizcilik'in Kurucu ortağı Mühendis İlker Meşe'nin muhterem eniştesi Türk sinema ve tiyatrosunun usta isimlerinden olan Şefik Döğen hayatını kaybetti. Ölüm sebebi ise şeker hastalığı olarak belirlendi.

Oynadığı bir çok Yeşilçam filmi ile tanınan usta oyuncunun ölümü sevenlerini üzdü. Komedi filmlerin unutulmaz yüzü Şefik Döğen bir süredir hastahanede tedavi görmekteydi.

Usta sanatçının cenazesi yarın öğlen namazına mütakip namazı kılınacak, Levent camiinden kaldırılıp Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecektir. 

ŞEFİK DÖĞEN KİMDİR

Şefik Döğen 1947 yılında Ayancık'ta dünyaya geldi. Döğen’in tiyatro ile tanışması edebiyat öğretmeni Nermin Hanım’ın Nasreddin Hoca fıkralarını oyunlaştırdığı oyunla başlar. İlk kez bu oyunda sahne alan Döğen, ardından Türkiye Öğretmenler Sendikası’nın amatör tiyatrosuna gider. Usta oyuncu bununla yetinmez ve bir grup arkadaşı ile Samsun Oda Tiyatrosu’nu kurmaya karar verir. Ancak Döğen esas ününü Cemal Reşit Rey’in müziklerini yaptığı, Erol Günaydın’ın senaryosunu yazdığı oyun ‘Yaygara Yetmiş’te oynadığı Şarhoş Bekir ile kazanır. Şarhoş Bekir tiplemesi çok beğenilen Döğen Yeşilçam'dan davet alır ve sinemanın kapıları açılır. Döğen, ‘Hayat Sevince Güzel’, ‘Hayat Bayram Olsa’, ‘Yuvasız Kuşlar’ gibi sevilen Yeşilçam filmlerinde rol aldı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176