MSC Poesia Karaya Oturdu

Geçtiğimiz yıl seferrlerine başlıyan ve ilk seferini İzmir'e gerçekleştiren MSC Poesia gemisi Bahama Adalarında karaya oturdu. Gemiyi 5 römorkör kurtardı.

MSC Poesia Karaya Oturdu

Geçtiğimiz yıl seferrlerine başlıyan ve ilk seferini İzmir'e gerçekleştiren MSC Poesia gemisi Bahama Adalarında karaya oturdu. Gemiyi 5 römorkör kurtardı.

MSC Poesia, 7 Ocak günü Bahama Adalarında Freeport yakınlarındaki Lucaya Limanı girişinde karaya oturdu.

Gemi, akşam geç saatlerde 4 römorkörün dayandığı 1 römorkörün de hazırda beklediği bir operasyonla kurtarıldı.

Geminin karaya oturduktan sonra akşam 18:00 e kadar gel-git sularının yükselmesini beklediği, daha sonra römorkörlerin de yardımıyla kurtulduğu bildirildi.

Gemide karine hasarının oluşmadığı 'tahmin ediliyor'. Gemi, kurtuldıktan sonra 19,5 knots süratle sonraki durağı olan Little Salvador limanına devam etti.

 

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüsamettin canbilen
hüsamettin canbilen - 7 yıl Önce

Bu gemi teknoloji şaheseri olup kaza ihtimalini çok azaltacak ekipman ve sistemlere sahipti.Köprüüstü uzay üssü gibi elektronik sensör ve cihazlar ile dolu idi.

Doğrusu tebrik etmek lazım İtalyanları.



Geçmiş olsun diyelim ama gemidekilerin kibri ve havası sönmüştür herhalde . Bu olayı her seferde İtalyan kaptana soracağım.

denizci
denizci - 7 yıl Önce

Alet çalışır, el övünür diye Türkçe'mizde bir deyim var. Ama o aletleri doğru kullanacak bilgili kafanın da olması gerekir. Ne kadar otomatik, o kadar arıza !

Ayrıca; bu gemi falan da değil, yüzen otel. 3-5 bin kişiyi bu kadar kısıtlı bir hacim içine almak son derece güvenliksiz bir durum. Bir gün Allah korusun, çok büyük bir kaza olacak ve ondan sonra bu tip tombalak gemiler terk edilecek. Bunların dizaynı, gemi konseptine uygun değil. Leonardo Da Vinci, Mikelangelo, France transatlantiklerini bir hatırlayın. Ben onlara gemi derim. Unutuldu o muhteşem dizaynlar. Para kazanma hırsı sonucu bu çirkinlikler ortaya çıktı.

cpt ottoman
cpt ottoman - 7 yıl Önce

Son zamanlarda özellikle yolcu gemilerinde meydana gelen kazalar alelen şunu gösteriyorki sadece eğitimsiz,kalitesiz personel bizim gemilerimizde değil bütün ülkelerde ve şirketlerde çalıştırılıyor.belki bu yük taşıyan gemiler için pek önemli görünemeyebilir ama sırf az maaş vereceğim diye dünyadaki sayılı denizcilik şirketlerininde baş vurduğu ucuz üçüncü dünya ülkelerinden temin edilen ve yeterli donanıma sahip olmayan personeller maalesef son zamanlardaki kazalarda ön plana gelmişlerdir.ha ben üç kuruş az maaş vereceğim diye gemisi kaza yapan armatörün kendisine acımıyorum,o nasıl olsa sigortadan parasını fazlasıyla alıyor.ne olursa ölen masumlara oluyor.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176