MS Amedea Sinop Limanına Demirledi

Karadeniz Turuna Çıkan Bahama Bandıralı "Amadea" Adlı Turist Gemisi, 545 Yolcusuyla Sinop'a Gelerek limana demir attı..

MS Amedea Sinop Limanına Demirledi

Karadeniz turuna çıkan Bahama bandıralı "Amadea" adlı turist gemisi, 545 yolcusuyla Sinop'a geldi.

Başta Alman olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden turistlerin bulunduğu kafile, bugün akşam saatlerine kadar Sinop'un tarihi ve turistik yerlerini gezecek. Bir hafta önce 273 personeli ve 545 yolcusuyla Fransa'dan yola çıkan Amedea adlı turist gemisi, sabah saatlerinde Sinop Limanı'na demirledi. Fırtına nedeniyle iskeleye yanaşamayan geminin yolcuları filikalarla limana taşındı. Limana Sinop Gümrüğü'nden giriş yapan turistler, daha sonra kentin tarihi ve turistlik mekanlarını gezdi. Bugün akşam

saatlerinde Sinop Limanı'ndan ayrılacak olan Bahama bandıralı Amadea adlı turist gemisinin, sırasıyla Trabzon, Soçi, Yalta, Odesa ve ardından Kuşadası'na uğrayacağı, oradan da Fransa'ya döneceği bildirildi.

Kaynak: sondakika.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Tezsay
Bülent Tezsay - 11 yıl Önce

Kara Denizde kıyısı bulunan Eski Sovyet Cumhuriyetlerine yapılan Gemi turlarının vize zorluğundan fazla önemi yoktu,turların başlamasından en az 6 ay öncesinden İNTOURİST le başlayan yazışmalar,müsadeler,grub vizeleri e.t.c biz gemi işletmecilerine epey meşakketli oluyordu,aslında demir perde ülkelerine çok rağbet vardı.

70 li senelerın ortalarında Helsinki-Leningrad arası 3 günlük kısa turlarla 3 aylık yaz sezonunda 100 binleri aşan Turist taşıyorduk Rusya ılk defa bir Finladiya Gemi şirketine böyle bir izin verdi(SİLYA-LİNE)

Demirperdenin yıkılmasından sonra devletler arasında çıkan savaş korkusu ile işletmeler tur proglamlarından Karadenizi çıkarttılar.

Aslında Karadeniz çok deyişik tarzdaki yerleşim,Turistik ve Tarihi güzelliklere sahip işlenmemiş bir alan(İşim icabı Dünyanın 4/3liman şehirlerini görmüşümdür ama Karadeniz'den daha güzel renk cümbüşünü bir arada göremedim) Turizimimizi bu dalda bizler deyerlendirebilsek tüm Karadeniz sahil ve liman şehirlerimiz betonlaşmasına müsade edilmeden zengin turistleri ağırlar ve endustirisi eksik Karadeniz kıyı liman şehirlerimizin gençlerine iş sahaları açılarak birer kazanç kaynağı sağlamış oluruz.

Burada da geç kalmadan önlem alsak diyorum.Saygılarımla

Bülent Tezsay

Tez Cruise&Ferry Consulting

Tezferry@t-online.de

mehmet hanefi DİNÇ
mehmet hanefi DİNÇ - 9 yıl Önce

MS AMEDEA gemisinde çalışan bi yöneticyim özzellikle bunu belirtmek isterim bizim yaptığımız bu turda 10 üzerinden 10 alan ve beğenilen tek şehirdi sinop. Tur arganizasyonu mükkemmeldi sinop halkı çok cana yakın,güleryüzlü ve misfirperverliği en ön sıradaydı. Devamını temenni eder ve şükranlarımı sunarım. ayrıca emeği geçen tüm çalışanlar birimlere teşekkür ederim..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176