Monaco Prensi Albert Bodrum’da dalacak

Prens 2. Albert, UNESCO ve Avrupa Müzeler Birliği’nin Monaco Okyanus Müzesi’ndeki Uluslararası Sualtı Kültür Varlıkları Konferansı’na katıldı.

Monaco Prensi Albert Bodrum’da dalacak

Monaco Prensi Albert Bodrum’da dalacak

Prens 2. Albert, UNESCO ve Avrupa Müzeler Birliği’nin Monaco Okyanus Müzesi’ndeki Uluslararası Sualtı Kültür Varlıkları Konferansı’na katıldı. Açılış yapan Albert, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Yaşar Yıldız’ın verdiği konferansı da izledi.

Prens, konferans bitimindeki kokteylde Yıldız ve UNESCO Temsilcisi Boşnak Münir Boşinaki ile sohbet etti. 2. Albert, Yıldız’ı kutlayarak, Türkiye’nin sualtı hazinelerinin ününü duyduğunu ancak, bu kadar güzel ve değerli olduğunu tahmin edemediğini belirtti.

DESTEK VERİYOR

Prens Albert’in dünyanın birçok yerindeki kültürel ve doğa güzellikleriyle ilgili projelere destek verdiğini, Ege ve Akdeniz kıyılarında gerçekleştirilecek her türlü projeye de destek verebileceğini belirttiğini söyleyen Yıldız, "Prens Albert’in Türkiye’deki sualtı hazinelerine ve kültür varlıklarına büyük ilgi duyduğunu biliyorduk. Bana dünyanın en eski ve en iyi korunmuş batıkların bulunduğu Bodrum’a gelerek birlikte dalış yapmayı önerdi. Ben de birçok ünlünün kıyılarımızda denetimli dalışlar yapabildiğini belirterek Bodrum’a gelmesinden büyük mutluluk duyacağımızı söyledim. Ziyaretle ilgili kesin bir zaman belirlenmedi" dedi.

Haber: Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)

Alıntı: HÜRRİYET

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190