MOL Comfort Yangını Söndürülemiyor

8000 TEU Kapasiteli MOL Comfort adlı konteyner gemisinin Umman'a çekilmekte olan baş tarafında 6 Temmuz tarihinde başlayan yangın, kontrol edilemiyor.

MOL Comfort Yangını Söndürülemiyor
HABERİN GALERİSİ
MOL COMFORT YANGINI

MOL COMFORT YANGINI

17 Haziran tarihinde Hint okyanusunda ikiye bölünen 8000 TEU Kapasiteli MOL Comfort adlı konteyner gemisinin Umman'a çekilmekte olan baş tarafında 6 Temmuz tarihinde başlayan yangın, kontrol edilemiyor.

Hindistan Sahil Güvenlik Teşkilatının konuyla ilgili verdiği bilgilerden anlaşıldığına göre,  yangının büyük hasar verdiği gemide konteynerlerden neredeys geriye bir şey kalmadı. Hasar görmeyen sadece baş taraftaki bir sıra konteyner kaldı. 

Hindistan Sahil Güvenlik Gemisi  “Samudra Prahari” de kaza yerine gelerek yangın söndürme çalışmalarına katıldı.Böylece, yangına müdahale eden tekneler bir römorkör, iki kurtarma gemisi ve Hindistan Sahil Güvenliğine ait “Samudra Prahari”

Yangına müdahale için Hindistan'dan bir başka yangın söndürme römorkörünün daha kaza yerine ulaşmasına rağmen; yangın bir türlü söndürülemedi. 

Bütün çalışmalara rağmen yangının söndürüememesi, 'Konteynerlerde ne var?' sorusunun sorulmasına yol açıyor. 

Çeşitli internet sitelerinde gemide Suriyeli muhaliflere gitmek üzere yüklenmiş silah ve cephane bulunduğunu iddia etmişti. 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
cem ercan
cem ercan - 6 yıl Önce

Merhaba dış kaynaklı bir internet sitesinde incelediğim bir yazıda gemide suriyeli muhalif güçlere giden silah ve cephane olduğu yazılıydı.ayrıca geminin bir rus denizaltısı tarafından torpido ile vurulduğu ve ikiye bölündüğü yazıyordu.şimdi şöyle dersek bu yangında bu iddaaları kuvvetlendirir cinsten olmuş.amerika dünya kamuoyu nun bu işi bilmemesi için imha etmiş olabilir.gecen haftalarda romörkör geminin yarısını cok rahat yedeklemiş ve seyrediyordu şimdi nereden çıktı bu yangın sizce?

Huseyin Sarıkaya
Huseyin Sarıkaya - 6 yıl Önce

demekki içindekilerinin öğrenilmemesi lazım ki. bilinmeyen bi yangın cıkıyo.. Birde bi haber okudum yemene giderken yakalanan turk yapımı sılahlar. bu gemıde yemen pruvasında yarılmadı mı ikiye? yani bi işler donuyo..Yemenın silahla ilgili gevsek bi politikası var ki.Herkes Depo olarak kullanıyor.. Neler donuyorsa artık haberimiz yok. Yanlısm varsa duzeltın arkadaşlar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190