"Mol Comfort" Hindistan'a doğru gidiyor!

17 Haziran günü Arap Denizinde ikiye bölünen 316 metre uzunluğundaki 8000 TEU konteyner gemisi MOL Comfort'un parçalarına ulaşıldı.

"Mol Comfort" Hindistan'a doğru sürükleniyor

MOL Comfort'un kurtarılması için kurtarma yardımı sözleşmesi imzalayan Smit Salvage şirketinin yetkilileri ile Japon sigorta kuruluşu Nippon temsilcileri bir devriye botu ve iki römorkör ile birlikte geminin parçalarına dün ulaştı.

İkiye bölünen geminin baş ve kıç parçaları arasındaki mesafenin açılarak 170 kilometreye çıktığı bai tarafın daha hızlı hareket etmesi sonucunda bu mesafenin giderek açılmakta olduğu bildirildi.

Geminin hem baş hem de kıç bölümlerinin iyi durumda olduğu baş bölümünün 3 metre kadar suya gömülü olarak hareket ettiği ancak bölme kısmında bir sorun olmadığı giden ekipler tarafından rapor edildi.

Bu şekilde sürüklenmeye devam ederse baş kısmın bir hafta içerisinde Hindistan sahillerine varacağı ekibin verdiği bilgiler arasında.

MOL Comfort'u parçaları Smit Salvage  tarafından yedeklenerek Hindi,stan'da bir limana çekilecek. Gemiyi kabul edcek liman bulmanın da ayrı bir sorun oluşturacağı kaydedildi.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190