Metrobüs Üstgeçitleri Perişan

İstanbul'un trafik sorununa karşı geliştirilen en önemli çözümlerden biri olan metrobüs projesi kapsamında inşa edilen üstgeçitlerdeki eksiklikler bir türlü tamamlanamıyor

Metrobüs Üstgeçitleri Perişan

Metrobüs üstgeçitleri perişan

Bir yılı aşkın bir süre önce yapımına başlanan Merter istasyonundaki üstgeçit bunun en iyi örneklerinden biri. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tamamlandığını duyurduğu bu üstgeçitte, iyi monte edilmemesi nedeniyle düşen ya da kırılan cam bölmelerin yerine tel örgülerle önlem alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri tarafından yapılan ihaleye göre metrobüs hattındaki tüm üstgeçitlerin inşaatının 22 Kasım'da bitirilmesi gerekiyordu. Fakat bitirme tarihinin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen hâlâ üstgeçitlerde çok sayıda eksiklik bulunuyor. Bazılarında engelliler için tasarlanan tırmanma bölümleri tamamlanamazken, bazılarında ise cam bölmeler yerleştirilmedi. Buzlanmayı önleyici kauçuk zemin de yer yer bozuldu. Özellikle hava karardıktan sonra yayalar için büyük önem taşıyan ışıklandırma sistemi de bazı üstgeçitlerde çalışmıyor. Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili sorular üzerine, metrobüs hattındaki tüm üstgeçitlerin 2008'in ilk üç ayında tamamlanmasının planlandığını açıkladı.

Zaman

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176