Metin Kalkavan'ın Sorun Sıkıntısı

Metin Kalkavan: "Sevinsek mi, üzülsek mi? Bakana iletip, çözümünü isteyeceğimiz sorun bulamadık. Çözülmemiş ana sorunumuz kalmadı" diyor...

Metin Kalkavan'ın Sorun Sıkıntısı

METiN KALKAVAN'IN SORUN SIKINTISI

Tuzla'da Çelik Tekne Tersanesi'nce. İtalyan Mediterranea Di Navigazione S.p.a şirketi için üretilen ve Türkiye'de özel sektörün inşa ettiği en büyük gemi olan Ottomana isimli tankerin denize indirilmesi töreninde konuşan Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan, sabah tankeri indirme törenine katılmadan önce Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte, sorunlarını konuşmak için kahvaltıda bir araya geldiklerini ifade ederek, "Sevinsek mi, üzülsek mi? Bakana iletip, çözümünü isteyeceğimiz sorun bulamadık. Çözülmemiş ana sorunumuz kalmadı" diye konuştu.

Şu anda muhtelif tersanelerde 1 milyar doların üstünde modernizasyon ve büyüme için yatırım yapıldığını, böylece kapasitelerini iki misline çıkarmış olacaklarını belirten Kalkavan, şunları kaydetti:

"Şu anda Türk tersanelerinde yapımı süren gemi insaasının toplam değeri 4 milyar doların üstüne ulaştı. Siparişler ardarda gelmeye devam ediyor."

Çelik Tekne Tersanesi Genel  Müdürü Mehmet Taylan ise konuşmasında, satış fiyatı 25 milyon avro olan 25 bin DVVT'luk Ottomana isimli kimyasal tankerin, Türkiye'de özel sektör tersanelerinde inşa edilen en büyük gemi olduğunu bildirdi.

(Kaynak: YENİ ŞAFAK Gazetesi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Kaptan
İhsan Kaptan - 14 yıl Önce

Guiness tarihine "Şikayet edecek konu bulamamaktan şikayet eden şikayetçi" olarak geçme durumu bir yana; bu durum şikayetçi olmanın artık bazı kesimlerde bir alışkanlık halini aldığını ve hiç bir şey bulamazlarsa sorun bulamamaktan şikayetçi olabildiklerini göstermesi açısından da bilahare ilgi çekici... Allah sorun verip derman aratmasın diyelim.

Taner GÜNGÖR
Taner GÜNGÖR - 14 yıl Önce

Sayın Metin KALKAVAN kendi sorunları bitince, deniz sektörünün, deniz sektöründe çalışanları sorunları da bitti zannediyor.

A K
A K - 14 yıl Önce

tuzu kuru olanların sorunları olmaz tabiiii

Yılmaz Kaptan
Yılmaz Kaptan - 14 yıl Önce

Allah Metin Beyden raı olsun. Her gün denizhaberi açıp onun özlü sözlerini okumak benim bütün günümü mutlu bir gülümsemeyle geçirmeme vesile olmaktadır. Denizhaber Metin Beyi bu şekilde izlerse reytingi toplumun her kesiminden artacaktır. Teşekkür ediyorum.

ahmet erturk
ahmet erturk - 14 yıl Önce

tok açın halinden anlamaz dememişler boşuna denizcilik sektörü yukarıdakilerle aşağıdakileri oynuyor

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176