"Mersin'deki Sıkıntı Geçiş Sürecinden"

Limanın devir edilmesinin ardından yaşanan sıkıntılarının hazırlıksız bir geçiş süreci yaşanmasından kaynaklandığı ifade ediliyor.

"Liman'daki Sıkıntılar Hazırlıksız Geçiş Sürecinden Kaynaklanıyor"

Mersin Limanı özelleşmesinin ardından yaşanan sıkıntıların zamanla çözüleceği bildirildi. Limanın devir edilmesinin ardından yaşanan sıkıntılarının hazırlıksız bir geçiş süreci yaşanmasından kaynaklandığı ifade ediliyor.

Limanda yaşanan sıkıntılar ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, devir sürecini takip eden günlerde de, işletici kuruluşun verimsiz hizmet verdiği söyledi. Devirin ardından ilk günlerde verimsiz hizmet nedeni ile gemilerin bekleme süreleri uzadığını belirten Lokmanoğlu, "İthalatçı yükünü zamanında alamamış, ihracatçı sevkıyatını zamanında yapamamış; denizciler, nakliyeciler ve limanda iş yapan tüm kesimler ciddi zararlara uğramışlardır. Ancak bilinmelidir ki, bu işin geri dönüşü yoktur. Özelleştirme süreci tamamlanmıştır ve MIP limanımızı 36 yıl süreyle işletecektir. Bu bilinçle hareket eden Odamız, liman işletici şirketle işbirliği içine girmiş, ortak toplantılar yapılmış ve limanın verimli çalışabilmesi yönünde Odamızın tüm deneyim ve bilgi birikimi işletici kuruluşa aktarılmıştır. MIP şirketinin de iyi niyetli yaklaşımı ve çabaları sonucu sıkıntılı süreç kısa sürede aşılmış ve olumlu gelişmeler gözlenmiştir." dedi.

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

Alıntı: Haberler.Com
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176