Mersin Limanı'nda intihar girişimi

Mersin Limanı'nda taşeron firmada çalışan bir işçi, kendisine verilen iş sözünün tutulmadığını ileri sürerek, vincin tepesinde intihar girişiminde bulundu.

Mersin Limanı'nda intihar girişimi

Mersin Limanı'nda intihar girişimi

Özelleştirme süreci devam eden Mersin Limanı'nda taşeron firmada çalışan bir işçi, kendisine verilen iş sözünün tutulmadığını ileri sürerek, konteynır vincinin tepesinde intihar girişiminde bulundu. 30 metre yüksekliğindeki vincin tepesine çıkan işçi, yaklaşık 2 saat süren çabalar sonucu ikna edilerek bulunduğu yerden indirildi.

Alınan bilgiye göre olay, Mersin Limanı içerisindeki 11 numaralı rıhtımda meydana geldi. Mersin Limanı'nda faaliyet gösteren bir taşeron firmada işçi olarak çalıştığı öğrenilen Murat E., kendisine verilen iş sözünün tutulmadığını ileri sürerek, 30 metre yüksekliğindeki konteynır vincinin tepesine çıktı. Uzun süre yanına kimseyi yaklaştırmayan, yaklaşmaya çalışanlara da elindeki tahta ve taşları fırlatan işçi, özelleştirilen Mersin Limanı'nın işletici firması Akfen yetkilileri tarafından kendisine iş sözü verildiğini, ancak bu sözün yerine getirilmediğini öne sürdü. Bu durumdan liman çalışanı bir kişiyi sorumlu tutan Murat E., uzun süre aşağı inmemekte direndi. Murat E.'nin vinç üzerindeki eylemi nedeniyle limandaki işler yaklaşık 2 saat süreyle dururken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri her ihtimale karşı yere branda gerdi. Liman içinde toplanan kalabalık da meraklı gözlerle olayı izlerken, çevik kuvvet polisleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

Eylemine son vermemekte direnen işçi, kendisini ikna etmek için yanına yaklaşan polis ve liman görevlileriyle uzun süre tartıştı. Bu arada, şahısla cep telefonuyla irtibat kuran Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Şerafettin Bural, Murat E.'yi şirket yetkilileriyle görüştüreceğini söyleyerek, bulunduğu yerden inmeye ikna etti. Polis ve liman çalışanlarının girişimleriyle ikna olan liman işçisi, çıktığı vincin tepesinden arkadaşlarının yardımıyla aşağı inerken, olay yerinde toplanan işçilere, "Siz de işsiz
kalacaksınız, siz de aç kalacaksınız" diye bağırdı. Şahıs, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
Alıntı: Mynet
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176