Mersin Limanı İzmir'i Solladı

Devir tarihinden 5 Ekim `e kadar geçen sürede, 1617 geminin limana geldiği, yapılan yatırımlar sonucu, Mersin Limanı `nın tarihinde ilk kez İzmir Limanı `nı geçtiği öğrenildi.

Mersin Limanı İzmir'i Solladı

İlk özelleştirilen liman olan ve işletmesi 36 yıllığına PSA ve Akfen Holding Ortak Girişim Grubu`na verilen Mersin Limanı`nda, işletme binası ve yolcu salonunun restorasyonu ile saha genişletme çalışmalarının sürdüğü, tüm yatırımların tamamlanmasıyla yıllık konteyner kapasitesinin 1 milyon 700 bin TEU`ya çıkarılmasının hedeflendiği açıklandı.

Avrupa limanlarında yaşanan sıkışıklık nedeniyle Türkiye`de deniz taşımacılığını geliştirmeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Mersin Limanı`nda da yatırımlara başlandı. Bu yıl mayıs ayında devredilen Mersin Limanı`nın kapasitesinde geçen dört aylık dönemde yüzde 32 oranında artış olduğu, işlem hacmini artırmak amacıyla yaklaşık 30 milyon doların üzerinde yatırım yapıldığı belirtildi. Ayrıca devir tarihinden 5 Ekim`e kadar geçen sürede, 1617 geminin limana geldiği, yapılan yatırımlar sonucu, Mersin Limanı`nın tarihinde ilk kez İzmir Limanı`nı geçtiği öğrenildi.

Kaynak:Radikal

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176