Marmaris Limanı'na MSC Magnifica Sürprizi

MSC Kruvaziyer firmasına bağlı, MSC Magnifica isimli lüks dev kruvaziyer gemisi bugün Marmaris Limanı’na yanaştı.

Marmaris Limanı'na MSC Magnifica Sürprizi

MARMARİS 2012 KRUVAZİYER GEMİ SEZONUNU MSC MAGNIFICA’NIN SÜRPRİZİYLE AÇTI

MSC Kruvaziyer firmasına bağlı, MSC Magnifica isimli lüks dev kruvaziyer gemisi bugün Marmaris Limanı’na yanaştı. MSC Magnifica, Venedik’ten başlayarak Bari-Rodos-Haifa-Pire gezi programını gerçekleştirirken kötü hava şartlarından dolayı rotasını Rodos yerine Marmaris Limanı’na çevirirerek, Marmaris’e sığındı. Böylece, Marmaris Limanı’nın korunaklı doğal coğrafi yapıya sahip olması bir kez daha dev bir gemiye kucak açmasını sağladı.

MSC Magnifica gemisi, sabah 07:30’da, gemide bulunan 2605 yolcu ve 980 mürettebatı ile Marmaris limanına yanaştı. Panama bayraklı 95,128 gros ton ve 293,8 metre uzunluğundaki gemi, çoğunlukla Alman ve İtalyan uyruklu turistlerden oluşuyor. Geminin, öğlen saat 13:00’da Marmaris Limanı’ndan ayrılarak planlanan programına devam etmesi bekleniyor.

Marmaris Liman İşletmesi yöneticileri olarak, özellikle kış aylarında, olası kötü hava ve deniz şartlarında MSC gemilerinin Marmaris’e uğrak yapması için firmanın Napoli’deki merkez yönetimi ve Türkiye’deki genel acentesi Arkas ile devamlı temas halindeyiz. Bu sayede 2605 turist ve 980 mürettebatlık MSC Magnifica gemisinin düşük sezonda Marmaris’e ticari hareketlilik getirmesinden oldukça mutluyuz.

Marmaris Limanı, Ege ve Akdeniz’deki kış seferi yapan kruvaziyer gemiler için, daha önce de kötü hava şartları nedeniyle Costa Concordia, MSC Opera gibi dev gemilere sığınma limanı olmuştu.

Son dakika haber alınmasına rağmen Marmaris Limanı MSC Magnifica’nın bu sürpriz ziyaretinin anısı olarak gemi yolcularına magnet, kitap ayracı, kartpostal ve nazar boncuğu gibi çeşitli hediyeler verdi. Gördükleri ilgiden ve misafirperverlikten çok memnun kalan yolcular Marmaris’i keşfetmek ve alışveriş yapmak üzere yola koyuldular.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176