Manavgat'a Denizcilik Fakültesi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde denizcilik fakültesi kurulması için Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) başvuruda bulunuldu

Manavgat'a Denizcilik Fakültesi

Manavgat'a Denizcilik Fakültesi Açılması için YÖK'e Başvuruldu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde denizcilik fakültesi kurulması için Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) başvuruda bulunuldu. Başvurunun kabul edilmesi halinde fakülte kapsamında güverte, yat işletmeciliği ve tekne ve yat imalatı bölümlerinin açılacağı bildirildi. YÖK'ün onayı ile İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) sonra Türkiye'de ikinci denizcilik fakültesi faaliyete geçmiş olacak. 
MYO Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan, fakülte için kendilerinin Akdeniz Üniversitesi'ne başvuruda bulunduklarını, AÜ Senatosu'nun da bu talebi makul karşılarak YÖK'ten bildirdiğini söyledi. Erdoğan, ilçede 440 dönüm üzerine yapılacak olan tekne bakım ve yat çekek alanı yer tahsisi için Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve AK Parti Antalya milletvekilleri ile görüşmelerinin devam ettiğini belirtti. YÖK kabulünün ardından 2009 yılında öğrenci alımlarının başlayacağını ifade eden Erdoğan, "Denizcilik fakültesinin açılmasıyla turizm şehrinde yat ve bot turizminin zirveye çıkacağına inanıyorum" dedi.

Öte yandan Ali Erdoğan, MYO eko turizmini bölgede yaygınlaştırmak için kuş gözlem evini Serik Boğazkent'e kurduğunu söyledi. Erdoğan, bölgede kuş gözlem evinin merkezinin Boğazkent, şubesinin ise Titreyengöl olacağını kaydetti. (Cihan Haber Ajansı)

haberler.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
sertopasha
sertopasha - 11 yıl Önce

..hayırlı olsun.Türkiye'de İTÜ'nün dışında bir tane daha Deniz Bilimleri Fakültesi var. O da KTÜ'de.

hayrullah gülmeyen
hayrullah gülmeyen - 11 yıl Önce

Öncelikle hayırlı olsun...Ancak bu kadar denizcilik fakültesini açarken buralarda kimlerin ders vereceğininide düşünmüssünüzdür insallah...İTÜ' de dahi hoca bulunamazken, Piri Reis Üniversitesi makul imkanlarla varolan hocaları kendi bünyesinde toplarken, dizciliği bilmeden denizcilik fakültesi açmak insallah memlekete hayırlı olur...Ayrıca KTÜ'de denizcilik fakültesi değil, deniz bilimleri fakültesi mevcuttur ki Balık.ılık Teknololojisi, Gemi İnşaatı ve Makineler ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliklerini bünyesinde barındırır. Denizcilik ciddi iştir..Lütfen altyapısını hazırlamadan böyle işlere kalkışıp güzelim gençleride heba etmeyin...Herkese saygılar...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176