"Malaca Boğazı emniyete kavuştu"

Malacca Boğazı'ndaki korsan vakalarının azalması nedeniyle, bölgenin İngiltere'nin ünlü Lloyd's sigorta şirketinin kara listesinden çıkarılması istendi.

Malaca Boğazı’nın ‘tehlikeli sular’ listesinden çıkarılması isteniyor

KUALA LUMPUR (İHA) - Malacca Boğazı'ndaki korsan vakalarının azalması nedeniyle, bölgenin İngiltere'nin ünlü Lloyd's sigorta şirketinin kara listesinden çıkarılması istendi.

Uluslararası Denizcilik Bürosu Korsanlık Raporlama Merkezi Başkanı Noel Choong, Lloyd's sigorta şirketinden, Malezya'daki Malacca Boğazı'nı "tehlikeli sular" kara listesinden çıkarmasını talep etti.

Choong açıklamasında, "Eğer Lloyd's bizim bilmediğimiz başka bilgilere sahip değilse, rakamlar baz alındığında Malacca Boğazı'nı listede tutmaları için bir gerekçeleri yok" diye konuştu. Lloyd's sigorta şirketi, geçen sene Temmuz ayında Malacca Boğazı'nı, Irak, Lübnan ve Nijerya gibi gemi trafiği güvenliğinin tehdit altında olduğu 20 bölgenin listesine eklemişti. Denizlerde yaşanan korsancılık ve adam kaçırma olayları, Malezya, Endonezya ve Singapur'u dünyanın en önemli denizyollarından biri olan ortak denizlerini hava devriyeleriyle korumaya yönlendirdi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190