Made In Turkey Sismik Gemi

İsrail ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin, Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz aramak için oluşturduğu ‘stratejik’ ortaklık, Türkiye’yi harekete geçirdi.

Made In Turkey Sismik Gemi

Made in Turkey sismik gemi

İsrail ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin, Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz aramak için oluşturduğu ‘stratejik’ ortaklık, Türkiye’yi harekete geçirdi.

Enerji Bakanlığı, başta Akdeniz olmak üzere Türkiye’de kıyısı bulunan denizlerde, doğalgaz-petrol arama faaliyetlerinde kullanmak amacıyla ‘Milli Sismik Arama Gemisi’ inşa etme kararı aldı.

Bakanlık yetkilileri, çeşitli tersanelere gidilerek yerinde araştırmalar yapıldığını ve Tuzla’daki tersanelerin, sismik arama gemisini inşa edecek kabiliyete sahip olduklarının tespit edildiğini söylediler. Birkaç yıl içinde tamamlanması planlanan Milli Sismik Arama Gemisi’nin inşa sürecinde, TÜBİTAK ve Aselsan gibi yerli kuruluşların da aktif rol oynayacağı belirtildi. (MAHMUT GÜRER - ANKARA)

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Böyle gemileri satın almak ya da yerli yaptırmak da zor bir olay değildir. Zor olan yetişen personelinin kaçmamasını sağlamaktır. Bunlar devlet memuru olunca fazla ücret verilemeyecğinden yetişen personel daha fazla para verenlere kaçarlar. Yani senin gemini eğitim gemisi olarak kullanırlar.Fazla para verilince bu sefer de o fazla parayı almak için konuyu hiç bilmeyenler torpil yaparak o yere gelirler ki bu da yavaş yavaş geminin ölümünü gerçekleşitir. Demem o ki devlet her iş yapamaz. Bunun devlet işletmelerinde birçok örnekleri vardır. Allah selamet versin

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190