Lodos deniz ulaşımını engelliyor

Çanakkale'de etkili olan şiddetli lodos, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Arabalı feribot seferleri iptal edilirken, küçük tonajlı gemilerin seyrine de izin verilmiyor.

Lodos deniz ulaşımını engelliyor

İSTANBUL İÇİN LODOS UYARISI

Çanakkale'de etkili olan şiddetli lodos, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Bazı arabalı feribot seferleri iptal edilirken, küçük tonajlı gemilerin seyrine de izin verilmiyor. İstanbul için ise Lodos uyarısı yapıldı.

Saatteki hızı 80 kilometreyi bulan lodos, Çanakkale Boğazı'nda deniz trafiğini sekteye uğrattı. Fırtına sebebiyle Gelibolu-Lapseki, Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Yükyeri arasındaki arabalı feribot seferleri iptal edildi.

Çanakkale-Eceabat arasındaki vapur seferlerinde ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor. Türkiye Denizcilik İşletmeleri Çanakkale Şehit Hatları İşletmesi Müdürlüğü yetkilileri, fırtınanın durumuna göre, hatlardaki feribot seferlerinin yeniden başlayabileceğini belirttiler.

Boğazdan geçecek küçük tonajlı gemiler ise lodos sebebiyle Gelibolu ve Bozcaada açıklarında demirli olarak fırtınanın dinmesini bekliyor. Meteoroloji yetkilileri, il genelinde fırtınanın gün boyu etkisini sürdüreceği uyarısında bulundu. Benzer uyarıyı İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü de yaptı. İstanbul'da lodosun hızını artıracağını belirten yetkililer, gemicilerin gerekli önlemleri almasını ve soba zehirlenmelerine karşı da vatandaşların dikkatli olmalarını istediler.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190