Limter-İş'ten Oturma Eylemi

Gemi Yapım ve Onarım İşçileri Sendikası (Limter-İş) üyesi bir grup, tersaneler bölgesindeki ölüm olaylarını protesto için oturma eylemi yaptı

Limter-İş'ten Oturma Eylemi

Limter-İş'ten Oturma Eylemi

İSTANBUL - Liman, Tersane, Gemi Yapım ve Onarım İşçileri Sendikası (Limter-İş) üyesi bir grup, tersaneler bölgesindeki ölüm olaylarını protesto için oturma eylemi yaptı.
İçmeler'deki tersaneler bölgesinde toplanan gruptakiler, 13 Martta taşeron firmada ''raspacı'' olarak çalışan Yüksel Özdemir'in (45), 20 metre yükseklikten düşerek yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede öldüğünü belirterek, sloganlar attılar ve pankart açtılar.
Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Cem Dinç, işçi ölümlerine tepki göstererek, tersanelerdeki iş kazalarının nedeninin kural dışılık olduğunu belirtti.
Dinç, işçilerin yaşam hakkı için tersanelerde günlük 7,5 saat çalışma süresi uygulanmasına bir an önce geçilmesini talep ederek, ''İşçilerin kural dışılığa sabrı kalmamıştır. Yüksel Özdemir'in ölümü tersanelerdeki çalışma koşullarının değiştirilmesi konusundaki çabamızı bir kez daha haklı çıkardı'' dedi.
Gruptakiler, açıklamanın ardından, kısa süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldılar.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176