Limanın Çöplerini Belediye Dönüştürecek

Türkiye'nin en büyük limanı olma özelliği taşıyan Altaş Ambarlı Liman Tesisleri'nin çevre atıklarını toplayarak, geri dönüşüme kazandıracak.

Limanın Çöplerini Belediye  Dönüştürecek

Çevre Dostu Beylikdüzü Belediyesi'nden dev bir adım daha;

Çevreyi ve doğayı koruma konusunda birçok projeye imza atan Beylikdüzü Belediyesi, Türkiye'nin en büyük limanı olma özelliği taşıyan Altaş Ambarlı Liman Tesisleri'nin çevre atıklarını toplayarak, geri dönüşüme kazandıracak.

Jeopolitik önemi ile Dünya'nın sayılı limanları arasında gösterilen ve Türkiye'nin en büyük limanı olma özelliğini taşıyan İstanbul'un incisi Altaş Ambarlı Limanı'nın bütün atıkları artık Beylikdüzü Belediyesi tarafından toplanacak ve geri dönüşüme kazandırılacak.

Liman yetkilileri ile Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, ilçede çevre ve geri dönüşüm çalışmaları ele alınarak, uygulamanın genişletilmesinin önemine işaret edildi. Altaş Ambarlı Limanı'nın ülkemiz açısından önemli bir ihracat kapısı olduğu vurgulanan toplantıda, buranın atıklarının da düzenli olarak değerlendirilmesi ve geri dönüşümle ekonomiye kazandırılmasının gerekliliği vurgulandı.

Ödüllü Başkan

Kamuoyunda çevreye duyarlılığı ile ön plana çıkan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, bu hizmetleri dolayısıyla çeşitli yayın kuruluşları ve üniversiteler tarafından "Yılın En Çevreci Belediye Başkanı" ödülüne layık görülmüştü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa SANDIKÇIOĞLU
Mustafa SANDIKÇIOĞLU - 6 yıl Önce

Bu anlaşma kapsamında alınacak atıklar sadece limanın kendi ürettiği atıklar mı?
Yoksa limana gelen gemilerinde katı atıklarını kapsıyor mu?

Eğer öyle ise Gemilerden atık alınması ve atıkların kontrolü yönetmeliğinin 4. maddesi incelemelerini tavsiye ederim.

Madde 4 — (Değişik:RG-18/3/201 0-27525) (1)

Bu Yönetmelikte geçen;

Atık: Gemilerin ürettiği atıklar ile yük artıklarını,

Atık alım yükümlüsü: Çevre Kanununun 11 inci maddesi ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununa göre gemilerden atık alma yükümlülüğü bulunan sorumluları,

Anca k İBB yetki devri yaparsa bu mümkün olabilir aksi halde yönetmeliğe ve kanuna muhalaefet etmekten yasal işlem görebilirler.

Say gılarımla ilgililerin bilgisine arz ederim.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190