Lazkiye feribot seferi tasfiye yolunda

Suriye ile Mersin arasında ticaret ve turizmi geliştirmek amacıyla geçen yıl başlatılan Mersin-Lazkiye deniz otobüsü seferlerini gerçekleştiren şirket tasfiyeye gidebilir.

Lazkiye feribot seferi tasfiye yolunda

Lazkiye feribot seferi tasfiye yolunda

Suriye ile Mersin arasında ticaret ve turizmi geliştirmek amacıyla geçen yıl başlatılan Mersin-Lazkiye deniz otobüsü seferlerini gerçekleştiren şirketin, tasfiye yolunda olduğu bildirildi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı ve deniz otobüsünü çalıştırmak amacıyla kurulan Merlat A S nin Yönetim Kurulu Başkanı Kadri Şaman, MTSO ve Deniz Ticaret Odasının önderliğinde, Suriye ve Türk iş adamlarının da katılımıyla kurulan şirketin ekonomik çalışamadığını söyledi.

Şaman, yaşanan sorunların ortadan kaldırılmaması halimle, Merlat A.Ş'yi ya devredeceklerini ya da tasfiye edeceklerini bildirdi.

Dem/ Ticaret Odası Genel Sekreteri Atahan Çukurova ise deniz otobüsü seferlerini yürüten şirkette yüzde 30 pay sahibi olan Suriyeli ortakların çekildiğini ancak, 400 bin YTL sermaye ile kumlan şirkette MTSO ve Deniz Ticaret Odası ile yaklaşık 40 Türk is .adamının ortaklığının devam ettiğini vurguladı  (aa)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176