Kuşadası Limanı rekora koşuyor

Ege Ports işletmeciliğindeki Kuşadası Yolcu Limanı, en yoğun günlerinden birini yaşıyor. Limana aynı anda 8 turist gemisi birden yanaştı.

Kuşadası Limanı rekora koşuyor

Kuşadası Limanı rekora koşuyor

Dün sabah saatlerinde yanaşan Oceanic 2 Monaliza ile bin yolcu, Blue Monarch ile 300 yolcu, Aegan 2 ile 200 yolcu, Perla ile 700 yolcu, Splendeour Of The Seas ile 2 bin 250 yolcu Sapphire ile 450 yolcu Rotterdam ile bin 256, O Queen ile 600 yolcu Kuşadası'na giriş yaptı.

Çoğunluğu Amerikan yolcuların oluşturduğu gruplar erken saatlerde Efes Meryem Ana turuna çıkarken, tura çıkamayan yolcular alışveriş yapmak için şehir merkezine indi.

Mayıs ayı sonuna kadar toplam 90 gemi seferi gerçekleşecek. Holland Ameri can Lines, Princess Cruises ve Royal Carabian Cruises gibi dünyanın en büyük kruvaziyer şirketlerine ait gemiler arasında Grand Princess, Royal Princess, Star Princess, Queen Elizabeth, Sea Dream 1 ve 2, Amsterdam, Roterdam, Prinsendam, Wind Sprit, Wind Star, Galaxy, Splendeur Of The Seas, Millenium, Briliance OfThe Seas, Corinthian, Celebrity Serenity, Star Flayer, Silver Wind, Silver Whisper, Silver Cloud, Adventure, Europa, Sea Born Sprit, Sea Born Pride, Nautica, Regatta, Seven Seas Navigator, Seven Seas Voyager ve Voyager Veendam, Westardam, Legend Of The Seas, Artemis, İnsignia ve Emerald Princess sezon sonuna kadar Kuşadası Limanı'na gelecek.

 

Alıntı: Haber7

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüsamettin  canbilen
hüsamettin canbilen - 12 yıl Önce

Kılavuzluk ve romorkör ücretlerini aşağı çekerek gelen gemi sayısını artıracağını zannedenler yanıldılar.

Zira yolcu gemileri bu masraflardan kaçındığı için değil terör olayları sebebiyle gelmemekteydi.Şimdi ne olduda rekor kıran sayıda gemi geliyor? Irak işgal ediidi buradan tehdit yok.El kaide denen insancıklar Amerikanın kontrolünde dağda oturuyor ve uyuşturucu parası ile mis gibi geçiniyor.Tabloyu doğru görünüz beyler.Bu ülke romorkör ve kılavuzluktan para kazanıyor.Azaltılan tarifeler ile yabancı armatörler zengin ediliyor.Kimse siyah kaya parçasından başka birşey olmıyan Santorini adasının liman masrafını İstanbul ve Kuşadası gibi yerlerle mukayese etmesin.Zira İstanbul yolcu değişimi için çok fazla 5 yıldızlı otel alternatifi ve imkanı sağlar,Atatürk havalimanı 5 yıldızlı bir teminaldir ve çok güvenlidir.İstanbul binlerce tarihi mekan ve eylence yeri sunar.

Kuşadası Meryem ana manastırı gibi Hıristiyanlığın merkezi olan bir kutsal mekanı sunar yarı hacı olurlar.Papanın kutsadığı yerlerden biridir.Bütün bu imkan ve mekanların bir bedeli olmalıdır.Doğu Akdenizde gemilere bu imkanı sunacak kaçtane yer mevcuttur.

Sayın Bakan ve Müsteşarlık bunları gözününe alıp parsadan devlet payını almalıdır.Ayakbastı parasını indirsinler daha iyidir.Çağdışı bir uygulamadır.Saygılarımla

Hüsamettin Canbilen

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176