Küresel Isınmayı da Gemilere Yıktılar

IMF-Dünya Bankası Karar Verdi: Küresel ısınma için uçak ve gemilerden ton başına 25 dolar kesilecek!

Küresel Isınmayı da Gemilere Yıktılar

Küresel ısınma için uçak ve gemilerden ton başına 25 dolar kesilecek

IMF-Dünya Bankası toplantılarında küresel ısınma sorununa çözüm bulabilmek amacıyla, havacılık sektörü ve gemi taşımacılığı şirketlerine ‘karbon vergisi’ getirilmesi önerisinde bulunuldu. Öneri, uluslararası bir kesinti olarak, ton başına 25 dolar ‘karbon vergisi’ getirilmesini kapsıyor. IMF ve Dünya Bankası’nın konu ile ilgili raporunda, bu kesintinin her sektörde karbon emisyonunun yüzde 10 azaltılmasını sağlayacağını belirtilerek, böylesi bir kesintinin iyi uygulanması halinde 2020 yılına kadar 250 milyar dolarlık bir fon oluşturulabileceği kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
veysel     Daldaban
veysel Daldaban - 8 yıl Önce

Gerçekten cin ve fakat ahlaklı bulamadığım bir fikir.Bunun yerine deniz araçlarına baca filtresi mecburiyeti getirilse(var mı,yoksa! Kaçırdıysam,affola) ve sıkı denetlenip ceza uygulansa, daha iyi olur diye, düşünmekteyim.Limanlara yanaşan bazı gemilerde filtre görüyorum.Bu durum,2-3 günden fazla makinesi çalışmadan limanda kalan gemilerde ilk hava çakma basıncı ile gevşemiş baca kurumlarının fena şekilde havaya savrulmasına mani oluyor.Liman kılavuzları bu baca kurumlarının nasıl can yaktığını iyi bilirler.

Saygılarımla.

Veysel Daldaban
Veysel Daldaban - 8 yıl Önce

Sayın Kaptan Refik Akdoğan abim,bu konuda yorumunuzu görmeyi çok isterim.Nerelerdesiniz?!

- 8 yıl Önce

diyelim ki adı gecen vergiyi aldılar atmosfer mi temizleyecekler yoksa batan ülkelrimi kurtaracaklar şaka gibi

Lütfü Okat
Lütfü Okat - 8 yıl Önce

:) personelının parasını zar zor veren adamdan tasıdıgı yukten ton basına 25 dolar adamı asın daha ıyı bılmıyorum bu uygulama nasıl olur ve nasılkarsılanır zamanla gorucez...

ismail
ismail - 8 yıl Önce

dunya bankasi haraca cikmis malum bankalar krizde. toplamayi dusundukleri haracida yakinlariyla yerler.bakmayin oyle yirtik corapla sov yaptiklarina

gemi inşa mühendisi
gemi inşa mühendisi - 8 yıl Önce

önce alternatif yarat, sonra o yöne kanalize et, gerekirse vergi al. ama alternatif yok, fon oluşturup havayı mı temizleyeceksin? süper zekalar ya.

- 8 yıl Önce

25 usd pmt bir çok destinasyonun navlunu kimse direkt navlununu vermeyeceğine göre navlunlar da önemli değişikliğe yol açacak navlun piyasaları ile oynayacaktır. Ton da 25 usd safsatasına inanmıyorum. Mutlaka bir açıklaması vardır.

- 8 yıl Önce

Ton başına da neyin tonu ?? Kirletici emisyonun tonu başına karbon vergisi getirilmiş.Editör milleti gazlamak için mi oraya sadece ton başına yazıp geçiyorsun. Ben inanmıyorum bunu yanlışlıkla yaptığına. Yaptığına provokasyon denir senin editör.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176