Küresel ısınma çocuklarda daha zor

UNICEF, küresel ısınmanın çocukları nasıl etkileyeceğini gözler önüne seren bir rapor hazırladı, raporda çocukların tahmin edilenden çok daha fazla etkilenecekleri anlatılıyor

Küresel ısınma çocuklarda daha zor

Küresel ısınma çocuklarda daha zor

UNICEF, küresel ısınmanın çocukları nasıl etkileyeceğini gözler önüne seren bir rapor hazırladı. `İklim Değişikliği ve Çocuklar` başlıklı raporda, harekete geçilmezse çocukların tahmin edilenden çok daha fazla etkilenecekleri anlatılıyor.

Bu büyük doğal felaketin, öncelikle bin yıllık kalkınma hedefleri ve insan hakları önünde çok büyük bir engel olduğunu söyleyen UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Lila Pieters , "Bu bizim için özellikle çocuk yoksulluğunun ortadan kaldırılamaması anlamına geliyor. Tsunami, deprem ve kuraklıkların ekonomiye ne denli olumsuz yansımaları olduğunu yaşadık ve gördük. Eğer ekonomik gücünüz yoksa yatırım yapamazsınız ve yoksullukla mücadele edemezsiniz" diyor. Uzmanlar küresel ısınmadan kaynaklanan doğal afetlerin ishal, sıtma, kolera gibi hastalıkları geri getirebileceğini düşünüyor. Bundan en çok çocuk ve kadınlar etkilenecek; zararın boyutu düşük gelirli ailelerin çocukları için daha büyük olacak. (AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190