Korsanların Korktuğu Gemi Kaptanı

Dünya`nın en büyük gemi şirketlerinden birinde 30 yıllık gemi kaptanı ve korsanların korkulu rüyası haline gelen Türk gemi kaptanı 52 yaşındaki Nazım Ersan Alanya`ya yerleşti.

Korsanların Korktuğu Gemi Kaptanı

Korsanların korktuğu gemi kaptanı Alanya`ya yerleşti
 
Dünya`nın en büyük gemi şirketlerinden birinde  30 yıllık gemi kaptanı ve korsanların korkulu rüyası haline gelen Türk gemi kaptanı 52 yaşındaki Nazım Ersan Alanya`ya yerleşti.

Alanya`dan ev alan Dünyanın en tecrübeli Gemi Kaptanlarından  Nazım Ersan, Alanya`da ev alarak Alanya`ya yerleşti. Dünya`da tek gezmediği Avusturalya olduğunu belirten Kaptan Ersan, korsanlar ile denizlerde çok mücadele ettiğini ifade etti. Karaipler adasındaki korsanlardan korkmadığını ifade eden Kaptan Nazım Ersan "Biz Türküz onlar bizden korksunlar, ben onlardan korkmuyorum onlar benden çok korkuyorlar" dedi.

Alanya`ya yerleşme nedenini açıklayan Korkusuz gemi kaptanı Nazım Ersan, "Alanya çok güzel bir yer. Şu an her yerde kış ve kar var, burası ise cennet gibi" dedi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALPER TUNGA ANIKER
ALPER TUNGA ANIKER - 10 yıl Önce

Nazım ağabeye Arkas'ın gemileriyle çeşitli defalar Ambarlı limanına gelişlerinde bir çok kez kılavuzluk hizmeti verdiğimden kendisini tanıma şansını buldum.Gerçekten centilmen ve dört dörtlük Kaptanlık nosyonuna sahip bir ağabeyimizdir.Korsanların onun gibilerin liderliğindeki gemilerle karşılaştıklarında işlerinin hiç kolay olacağını zannetmiyorum.Editör'de yazmış zaten bu tarz haberleri kendi aramızda birbirimizin güzel vasıflarını biraz da fantezi boyutu katarak aktarmakta hiç bir sakınca yok bilakis güzel bir jest.Ancak böyle tehlikeli sularda çalışan gemiler söz konusu olduğunda acaba bu gemilerde çalışan kardeşlerimiz bu tarz tehlikeli sularda çalışırlarken kendi hayatları ve ailelerinin gelecekleri ne gibi bir teminat altına alınıyor.Başlarına Allah göstermesin bir sakatlık veya ölüm olayı geldiğinde kendilerinin ve ailelerinin gelecekleri güvence altına alınıyor mu ? Alınıyorsa kaça sigortalanıyorlar ve tüm armatörler bu vefakar denizcileri aynı şekilde mi sigortalıyor doğrusu ben bunu çok merak ediyorum.Eğer bu konuda bir haber yapılabilirse veya bu yorumu okuyan bu konuda bilgi sahibi birileri beni aydınlatabilirse sevinirim.Zira Türk denizcilerinin böylesi tehlikeli sulara Battal Gazi formatında gönderilme ihtimallerini düşünmek bile istemiyorum.Saygılarımla,Alper Tunga ANIKERKd.Kılavuz KaptamHasan İpek
Hasan İpek - 5 yıl Önce

Korsanların korkması falan onlar editörün fantazileridir ama gerçek olan Nazım kaptanın çok iyi bir kaptan olduğudur ,uzun yıllar aynı gemide çalıştığım için biliyorum. Lütfen biraz saygılı yapın yorumlarınızı. Bu vesile ile sayın kaptanıma saygılar ve sevgilerimi iletiyorum.

Macit SOYER
Macit SOYER - 10 yıl Önce

Dünyanın en büyük gemi şirketlerinden biri acaba hangisi?Asılında korsanların korkulu rüyası ise keşke Somali'den ev alıp oraya yerleşseydi de fırkateyn göndermek zorunda kalmasaydık.

Aslında burda denizhaber.com sitesine şunu belirtmek isterim;Yerel veya ulusal basından alınan her haberi kopyalayarak yayınlamak yerine haberi bir süzgeçten geçirip ondan sonra yayınlamak daha hoş olacaktır.

mehmet  ince
mehmet ince - 10 yıl Önce

Bu haberin flaş haber diye geçilmesinin nedene nedir? bu haberi yapan editör arkadaşım flaş haberin ne anlamana geldiğini öğrenmelidir.

kuzey
kuzey - 10 yıl Önce

yani böyle komik bir haber olabilirmiya,10 yıl gemilerde zabitlik yapmış biriyim böyle komik birşeyle karşılaşmadım.

yok alanyaya yerleşmiş,yok korsanlar korkarmış,yok elma,yok armut denizcilerin bukadar önemli sorunları varken..

bu haberi yazan arkadaş bence bıraksın bu işi,magazinciliğe başlasın.

Mehmet Saruhan
Mehmet Saruhan - 10 yıl Önce

Bir ulusun en güçlü mekanizmalarından olan medyanın denizcilik bilgisi ancak bu kadar gülünç olabilir. Bence röportaj (eğer gerçekten yapılmışsa) inanılmaz derecede şişirilmiş ve gazetecinin kafasındaki düşünce neyse, kendi bilgisizliğiyle yoğurulmuş gibi görünüyor. haber denizcilikle pek bir alakası olmayan bir tetil beldesinin yerel gazatesi olmalı. Burada daha vahim olan, denizhaber'in bunu aynen kopyalamış olması ve bir gemi kaptanını zor durumda bırakmasıdır.

DenizHaber Editör
DenizHaber Editör - 10 yıl Önce

Evet, haberle ilgili okurlarımızın yaptığı eleştirlerden çoğunda haklılık payı var.

O zaman neden bu haberi yayınladık?

Emekli olup Alanya'ya yerleşmiş bir gemi kaptanını, hafif fanteziye de kaçsa, onore ederek okuyucularımıza tanıtmakta bi kötülük görmedik.

Ayrıca;

Haberin hiç süzgeçten geçmediği doğru değil. Orijinal linke giderseniz haberin süzgeçten geçip geçmediğini görebilirsiniz.

Denizhaber'de tüm okuyucularımız aradığını bulabilir. İlginize ve eleştirilerinize teşekkür ediyoruz.

tolga kaptanoglu
tolga kaptanoglu - 10 yıl Önce

mesleğini bırakan,başarılar kazanan onca büyüğümüz dururken yok efendim korsanların korktuğu adam yerleşti diye haber yapmak (ki nesinden korkuyolar anlamadık bi türlü) ..yayın ilkesince ne kadar doğru bilmiyorum...siteyi daha güzel,daha öğretici ve mantıklı haberler yapmaya davet ediyorum...


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176