KORMEL Gemisi Hindistan'da İcradan Satılacak

Konuyla ilgili duyuru, İstanbul Liman Başkanlığı'nın www.istanbulliman.gov.tr adresindeki web sitesinde de yayınlandı.

KORMEL Gemisi Hindistan'da  İcradan Satılacak

Türk Uluslararası Gemi Sicilinin 1899 sicil numarasıyla kayıtlı aşağıda özellikleri belirtilen KORMEL(İMO:9519614) isimli gemi gemi alacaklıları tarafından HİNDİSTAN’da Bombay Denizcilik İhtisas Mahkemesi’nin 2011/31, 2011/49 ve 2011/57 numaralı dosyaları tahtında verilmiş karar uyarınca, Bombay İcra Müdürlüğü (The Sheriff of Mombai) tarafından 21 şubat 2012 tarihinde Hindistan yerel saatiyle 16:00’da satılacak.

Konuyla ilgili duyuru, İstanbul Liman Başkanlığı'nın www.istanbulliman.gov.tr adresindeki web sitesinde de yayınlandı.

Bu bağlamda, satışa katılmak isteyenlerin tekliflerini en geç anılan tarih ve saate kadar kapalı bir zarf içinde “Old Secretariat Building (City Civil Court Building), Next to University of Mumbai, Karmveer Bhaurao Patil Marg, (Mayo Road), Fort, Bombay, 400 032, Hindistan” adresinde bulunan İcra Müdürlüğü’ne Ulaştırmaları gerekmektedir.

Satış TTK.madde 1245 uyarınca Türkiye Cumhuriyeti’ndeki gemi alacaklılarına gazete ilanları ile de duyurulacaktır.

Gemi Bilgileri:

  • Gemi adı Cinsi:KORMEL
  • İMO İnşa yeri/tarihi: 30.04.2010/Kdz.Ereğli
  • Boy/En/Derinlik: 111,85/16,9/8,4
  • DWT    : 7002,7
  • Makine gücü : 2999 KW
YORUM EKLE
YORUMLAR
kpt.şevket özdemir
kpt.şevket özdemir - 7 yıl Önce

işte benim asla kabul edemeyeceğim bir durum.

geçmiş olsun.

hakan can
hakan can - 7 yıl Önce

Bu gemi korsanlar tarafından kaçırılmış ve geçen yıldan beri haber alınamıyordu.Ais kayıtlarındada görünmüyor.Aden de distress sinyali veriyordu sürekli bulundumu?

anıl ildaş
anıl ildaş - 7 yıl Önce

ilgili gemi korsanlar tarafından kaçırılmamıştır distress vermesinin sebebi farklıdır nisan ayının ortasından beri bombay'da demirde beklemektedir.

mete civan
mete civan - 7 yıl Önce

Kormel gemisi Hindistanda personelini terketmiştir. Maaşlar vs ödenmemesi değil, aç susuz bırakılarak terkedilmişlerdir. Aylarca orada kalan personel büyük zorluklar ve tüm otoritelerin olaya dahil olması ile yurda dönebilmiştir. Bu şirketin diğer gemisi Görkem Bey e ne olmuş ise aslında aynı hikayedir. Banka ödenmemiş kredi borcu ile gemiye el koymuş, şirket gemiyi Hindistana Götürerek,orada hurda yapmak istemiş, bankaya gol atmaya çalışmış ama başaramamıştır...

denizci
denizci - 7 yıl Önce

kormel gemisi satıldımı bilgisi olan var mı acaba

Bayram Ülkü
Bayram Ülkü - 7 yıl Önce

Kormel gemisinin 21 şubat'ta yapılan satış ihalesi, verilen tekilflerin kabul edilebilir değerin altında olması nedeniyle iptal edilmiş olup, gerekli işlemlerin yapılmasından sonra tekrar ihaleye çıkacaktır. İhalenin tekrarı tahminen 1-1,5 ay sonra yapılacaktır.

denizci
denizci - 7 yıl Önce

kormel gemisinin ihalesi yapıldımı bilen arkadaşlar var mı

Kaptan
Kaptan - 7 yıl Önce

Kormel Gemisi, 2 Nisan Pazartesi günü 10,250 mil USD'ye Hollanda menşeli Evanne Shipping (Lauranne Shipping) e satıldı. Gemi alacaklıları Mayıs ayı içinde alacaklarını yasal sıralamaya göre tahsil edecekler.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176