Körfez'deki Beyaz Tabaka İnceleniyor

İzmit Körfezi`nin Marina mevkisinde Önceki Gün Deniz Yüzeyinde Görülen Beyaz Sıvı Tabakaya İlişkin Analizin Devam Ettiği Bildirildi.

Körfez'deki Beyaz Tabaka İnceleniyor

İzmit Körfezi`nin Marina mevkisinde önceki gün deniz yüzeyinde görülen beyaz sıvı tabakaya ilişkin analizin devam ettiği bildirildi. Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu -Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK -MAM ) Kimya ve Çevre Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mustafa Tırıs, deniz yüzeyinden aldıkları numunelere ilişkin analizin incelendiğini söyledi. Tabakanın, çevre kirliliğinin artmasıyl oluşabileceği gibi "deniz karı" denilen bir yapılanma da olabileceğini ifade eden Tırıs, 2- 3 gün içinde ortaya çıkacak analiz sonucunu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bildireceklerini kaydetti. Tırıs, beyaz tabakanın, deniz anası ölümleri ve bunların toplu olarak parçalanmasından kaynaklanmadığını düşündüklerini anlattı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da araştırma sonuçlarının kısa sürede kamuoyuna açıklanacağını bildirdi.

Kaynak:sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif  KAYACIK
arif KAYACIK - 11 yıl Önce

bu beyaz salgı yaklaşık 1 aydır hemen hemen marmaranın her tarafında var. bütün balıkçılarla konuştum biga, bandırma mudanya tirilye,gemlik,armutlu yer yer deniz altında kısaca her yerde var. bazı bölgelerde cok yoğun olmakla birlikte balıkçıların çalışmasını ağ atmasını da etkiliyor. buradan yetkilileri göreve davet ediyorum ve ne olduğu belirsiz bu salgının artık kamuoyuna açıklanmasını önemle bekliyoruz. BURSALI AMATÖR BALIKÇILAR

Kemal Cıngıl
Kemal Cıngıl - 11 yıl Önce

Bu haberin cevabı "marmara salya-sümük haykırıyor" haberinde var. zaten yetkililer! bunun sorumlusu neyi açıklasınlar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190