Körfezde denize mazot aktı

Körfez’de dün hareketli dakikalar yaşandı. Bir akaryakıt firmasına ait gemi, mazot ikmali yaptığı sırada ikmal borusu koptu, denize yakıt aktı.

Körfezde denize mazot aktı

Körfez’de dün hareketli dakikalar yaşandı. Bir akaryakıt firmasına ait gemi, mazot ikmali yaptığı sırada ikmal borusu koptu, denize yakıt aktı.

Tütünçiftlik sahilinde dün hareketli dakikalar yaşandı. Opet firmasına ait bir gemi, Marmara denizinin ortasında yakıt aktarımı yaparken ikmal borusu koptu. Marmara denizine mazot boşaldı. İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Muhafaza Şube Müdürlüğü ve Deniz Liman Müdürlüğü ekipleri, sahile 500 metre uzaklıkta bulunan geminin çevresini bariyer ile kapattı. Heyecanlı dakikaların yaşandığı gemide bulunan 15 personel de tahliye edildi. Geminin çevresi mazotla kaplandı. Olaya müdahale eden ekipler, bir süre sonra mazot sızıntısını engellemeyi başardı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet  Kartal
Mehmet Kartal - 8 yıl Önce

Yakıt borusu değilde, yakıt hortumu olacak.

- 8 yıl Önce

armator ve kaptanların dıkkatıne,turkıyede belediyelerın uyguladıgı denız kırlılıgı cezaları tamamen geçersizdir. çevre bakanlıgı yetkılılerı ıle yapılan gorusmelerden sonra, bu yetkının sadece kendılerınde oldugunu ogrenmıs bulunuyoruz.

denızden veya gemıden "ornek alımı" yapacak sahısların dahı ozel egıtılmıs sahıslar olacagı ve bu iş ile yetkılendırılmıs olmaları gerekmektedır.izmit beledıyesı en son ufak bırkostere "denız kırlılıgı cezası" kesmış, fakat gemıden ve denızden en ufak bır numune alınmamıstır. alınsa dahı bu numunelereın gecerlılıgı bulunmamaktadır.gemınıze cıkmal ısteyen beledıye gorevlılerını asla gemıye sokmayın. bu yonde hıcbır yetkılerı olmadıgı gıbı, gemıye cıkamak ıcın armatorunuzden de ızın almaları gerekmektedır.denızcılere duyurulur.

Kubilay
Kubilay - 8 yıl Önce

Deniz Liman Müdürlüğü nedir,ilk kez duyuyoruz

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176