Konvoylar Kerç’e Demir Almaya Hazırlanıyor

Rus liman yetkililerinden 5 Mart saat 17:00 itibari ile gelen bilgilere göre Konvoylar Kerç’e demir almaya hazırlanıyor.

Konvoylar Kerç’e Demir Almaya Hazırlanıyor

Rus liman yetkililerinden “Kapitan Moshkin”, “Kapitan Krutov”,Kapitan Demirov” ve “Kapitan Chudinov” buzkıran gemileri konvoylarının almış oldukları mesafe bilgileri şöyle;

Kapitan Moshkin Taganrog Kanalı üzerinde seyrine devam ediyor. Buz kalınlığının 45-50 cm civarında olduğu gelen bilgiler arasında. Konvoyun sonundaki 3 gemi de Taganrog toplama noktasına geldikten sonra konvoy Kerç’e hareket edecek.  

“Kapitan Moshkin” Yeisk yakınında 4 gemisi ile birlikte “Kapitan Krutov”u bekleyecek ve iki konvoy Kerç’e birlikte hareket edecekler.

“Kapitan Demidov“ Rostov-on-Don Limanı’nda konvoyunu biraraya getirmeye devam ederken, “Kapitan Chudinov” Konvoyu Azak Limanı’nda bulunuyor. Buzkıran gemisinin sıradaki ziyareti 10-11 Mart tarihlerinde Temryuk’a olacak.

Buzkıran gemilerine Kazkav Limanı’nda serbest geçiş izni veriliyor. Ancak, Buzkıran gemileri dışında kalan 77 geminin Azak Limanı’na girişi kapalı iken yine buzkıran gemileri dışında kalan toplamda 73 gemi giriş için Kerç yakınında bekliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz tosun
deniz tosun - 7 yıl Önce

buzkıranların 10-11 mart gibi burada olacağı söyleniyor inş.gelebilirler biz burada toplam 10 gemiyiz ve beklemedeyiz bugun itibari ile son 2 gemide yüklemesini tamamladı ve kanal içersinde sıraya koydular bizleri suan buradaki gemiler açısından hiçbir sıkıntı söz konusu değil ilk önceliğin yardıma ihtiyacı olan ve acil ikmale ihtiyacı olan gemilere yapılması taraftarıyım allah bütün denizci kardeşlerimize kolaylıklar versin herkese hayırlı günler allah selamet versin...

eren  gecer
eren gecer - 7 yıl Önce

09.03.2012 kapitan krutov buzkiran gemisi temryuk limanina ulasti.icerdeki gemileri disari cikariyor.burdan kerch e gidecek 10 adet gemi var.40 gunluk esaret insallah yarin bitecek

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176