Komutanlıkta devir teslim töreni

YAŞ'da alınan kararlar sonucu emekliye ayrılan Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Necati Kurt, Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel'e görevini devretti.

Komutanlıkta devir teslim töreni

KOMUTANLIK'TA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Yüksek Askeri Şura'da alınan kararlar sonucu emekliye ayrılan Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Necati Kurt, Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel'e görevini devretti.

Akdeniz Bölge Komutanlığı tören alanında gerçekleşen komuta devir-teslim törenine Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar, Adana Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Abdulkadir Eryılmaz, Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel ve emekliye ayrılan Tuğamiral Necati Kurt, Mersin Vali Yardımcısı Reşat Özdemir, Mersin Büyükşehir Beyediye Başkanı Macit Özcan ve davetliler katıldı.

Saygı duruş ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan tören Akdeniz Bölge Komutanlığının tarihçesinin okunması ile sürdü. Tuğamiral Necati Kurt'un emeklilik kararının okunması ve Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel'in atama emrinin okunması ile devam edilen törende Tuğamiral Necati Kurt bir konuşma yaptı.

Kurt, konuşmasında, 'insanların geçici görevlerin ise kalıcı' olduğunu belirterek, ulusu, milleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri için tüm gayreti ile çalıştığını ifade etti. Konuşma sırasında komutanların eşlerinin duygulandığı gözlendi.

Tuğamiral Necati Kurt'un konuşmasının ardından Komutanlık Forsu arya edilerek yerine Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel'in Komutanlık Forsu toka edildi. Daha sonra Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar, Tuğamiral Necati Kurt'a, Güney Deniz Saha Komutanlığı şiltini verdi. Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel'de Kurt'a, Akdeniz Bölge Komutanlığı fors ve şiltini takdim etti. Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel, görevi devralmanın onur ve heyecanını yaşadığını belirterek, emrindeki birlikleri en iyi şekilde yönlendirerek verilen görevleri en iyi şekilde eksiksiz olarak yerine getirmek için çalışacağını ifade etti.

TUĞAMİRAL AHMET SERDAR AKINSEL'İN ÖZGEÇMİŞİ

1957 Yılında İstanbul'da doğan Tuğamiral Ahmet Serdar Akınsel, 1979 yılında Deniz Harp Okulundan Mezun oldu.

1983 Yılına kadar çeşitli Tıp Gemilerinde Branş Subaylığı yapan Akınsel, 1983-1985 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Naval Portgraduate School'da elektronik dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Görevine Eğitim Görevlisi olarak devan eden Akınsel, 1986 yılında Fırkateyn Projesinde görevlendirildi. Daha sonra TCG Turgutreis gemisinde Hava Savunma Harbi subaylığı görevini üstlenen Akınsel, 1992 - 1995 yılları arasında Genel Kurmay Plan Prensipler Başkanlığı Silahsızlanma ve Uluslar arası Güvenlik İşleri Dairesinde Plan Subaylığı yaptığı sırada Roma, İtalya ve NATO Savunma Koleji ve Silahlı Kuvvetler Akademisi eğitimini tamamladı.

Akınsel 1999-2002 yılları arasında Washington Deniz Ateşeliği görevini yürüttü. Tuğamiral Akınsel, 2003 yılında Yıldızlar Su Üstü Eğitim Merkezi Komutanı olarak görev yaptı. Akınsel son olarak İskenderun Deniz Üs Komutanlığı görevini yürüttü. ABD Liyakat Madalyası sahibi Akınsel, evli ve bir çocuk babası.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan  dumangöz
serkan dumangöz - 11 yıl Önce

Değerli komutanım yıldızlar suüstü eğitim merkezi komutanlığında askerlik yaparken üç kere komutan değişti hiç biri sizin yerinizi tutmadı en son gelen ismini bile hatırlamıom hatırlamakta istemiom zaten siz herşeyin en iyisini hak ediosunuz görevinizi en iyi şekilde başarı ile yapıosunuz başarılarınızın devamını diliom inş. genel kurmay başkanlığına kadar gidersiniz .. 2003/3SERKAN DUMANGÖZ

kurtuluş tönbül
kurtuluş tönbül - 10 yıl Önce

komutanım ben personeliniz kurtuluş komutanım çok çalışkansınız inşallah deniz kuvvetleri koutanı olarak görmek dileğiyle

musa aydın
musa aydın - 8 yıl Önce

SAYIN KOMUTANIM BEN SİZİN KOMODOR POSTANIZ MUSA AYDIN BANA VE DİGER BÜTÜN ASKERLERE VERDİGİNİZ DEGERLERDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDER İNŞALLAH GENEL KURMAY BAŞKANI OLARAK GÖRÜRÜZ SİZİ SAYIN PAŞAM SAYGILAR

şehmuz kaya
şehmuz kaya - 12 yıl Önce

sevgili paşam ben yıldızlar su üstü egitim merkez komtanlıgında görev yaparken bana orda iyi bir komtanlık ve baba lık yaptınız dan dolayı şükranlarımı sunuyorum siz daima benim için adam gibi adam görevini en iyi şekilde yapan komutanımsınız yaşamınız boyunca her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum başarılarınızın devamını dilerim en içten sevgi ve saygılarımla paşam...(2003/4 şehmuz kaya

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190