Kızıldeniz'de cesetler yüzüyor

Kızıldeniz'de batan gemide ölenlerin cesetlerinin su üstünde yüzdüğü ve kurtarma görevlilerinin artık sağ kazazede bulma ümidini kestiği belirtildi.

Kızıldeniz'de cesetler yüzüyor

El Selam 98 adlı Mısır gemisinin batmasının ardından Bell 412 tipi helikopterle havadan arama kurtarma çalışmalarına katılan Suudi Hava Kuvvetleri subayı Abdülrahman Bedevi, cesetlerin su yüzünde yüzdüğü bölgenin üzerinden helikopterle uçtuklarını, kurtarma görevlilerinin artık canlı bulma umudunu yitirdiklerini aktardı.

Yetkililer, kazadan 48 saat sonra 31 kişiyi kurtaran ekiplerin, kazadan kurtulanların El Numan adasına sığınmış olabileceği ihtimali üzerine büyük umutlara kapıldıklarını, ancak artık cesetlerin su yüzüne çıkmaya başladığını gördüklerini belirtti.

Bölgeyi havadan tarayan helikopterdeki Suudi askeri yetkili Bedevi, kaza yerini çevreleyen 1600 deniz milini kapsayan bölgeyi taradıklarını, bir bölgede çok sayıda ceset görmeleri üzerine de arama çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdıklarını anlattı.

Kurtarma botlarının da elleri boş biçimde başlama noktasına döndüğünü belirten yetkililer, su yüzüne çıkan cesetlerin toplanması için bir Mısır gemisinin bölgede beklendiğini kaydetti.

Bir başka Suudi yetkili Bedr El Cebri de, arama çalışmalarının en az 2 hafta hatta belki de 1 ay kadar devam edeceğini tahmin ettiğini söyledi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190