Kıyı Emniyetine iki adet römorkör

İzmir Alaybey tersanesinde Fi-Fi/1 standartlarında yapılan iki adet römorkör; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılacağı törenle Kıyı Emniyeti'ne teslim edilecek.

Kıyı Emniyetine iki adet römorkör

KIYI EMNİYETİNE İKİ RÖMORKÖR

İzmir Alaybey tersanesinde Fi-Fi/1 standartlarında yapılan iki adet römorkör;  15 Temmuz 2005 Cuma günü  saat 15:00'de; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılacağı törenle, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğüne teslim edilecek.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı İzmir Alaybey Tersanesinde yapılan Kurtarma-3 ve Kurtarma-4 isimli römorkörler Uluslararası Fi-Fi/1 standardlarında yapıldı.

14 knots hız yapabilen Kurtarma römorkörleri 35,95 metre boyunda ve iki adet Voith 2500 kw 750 RPM motor gücüne sahip.

Türk Boğazlarında Gemi Trafik Hizmetleri otoritesi olan, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri; Yaptırdığı iki adet römorkörü, Türk Boğazları bölgesinde hizmet verecek.

DenizHaber.Com'a özel açıklamada bulunan KEGKİ Genel Müdürü M.Habib Soluk "Yaptırdığımız bu römorkörlerle filomuzun Türk Boğazlarında gemi kurtarma ve eskort hizmetleri konusunda etkinliği bir kat daha artacaktır" dedi.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öner canmert
Öner canmert - 13 yıl Önce

Anılan römörkörler, "Alaybey Tersanesi" tarafından değil, "İzmir Tersanesi Komutanlığı" tarafından inşa edilmişlerdir.

"Alaybey Tersanesi", 1999 yılında kapatılmıştır. Gemi sanayine ait olan "Alaybey Tersanesi", İzmir Tersanesi Komutanlığı'na; "Pendik Tersanesi" ise "İstanbul Tersanesi Komutanlığı'na" devredilmiştir.Geç de olsa, bilinmesine yarar mütala ediyorum.

bir bilen
bir bilen - 13 yıl Önce

Boğazlarda hizmet veren ve her gemi geçişinde ülke ekonomisine döviz girdisi sağlayan kılavuzluk teşkilatınada bir iki kılavuz motoru alınsada kılavuzlar 30 senelik motorlarla gemilere çıkmasalar. Her iki motorun KEGKİ ne hayırlı olmasını diliyorum

.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190