Kepez'de Çevreyi Kirletenlere Ceza

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nün uzun süren takibi sonrası tehlikeli atıkların belediye araçlarıyla şehir çıkışına gömülmesi olayıyla ilgili belediye ve limana para cezası verildi

Kepez'de Çevreyi Kirletenlere Ceza

Çanakkale Belediyesi ve Kepez Limanı'na Çevreyi Kirletme Suçundan 321 Bin'er YTL Ceza Kesildi

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nün uzun süren takibi sonrası Kepez Limanı'nda gemilerden toplanan tehlikeli atıkların belediye araçlarıyla şehir çıkışına gömülmesi olayıyla ilgili incelemede atıkların tehlikeli olduğunun ortaya çıkması üzerine belediye ve limana para cezası verildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Çanakkale İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, atıklardan nunume alarak TÜBİTAK'a gönderdi. İki ay süren laboratuar çalışması sonucunda atıkların tehlikeli olduğu bildirildi. Çevre ve Orman Bakanlığı da rapor doğrultusunda sorumlu kuruluşlara para cezası uygulandı. Bakanlık yetkilileri, ceza tutanaklarının Çanakkale Belediyesi ve Kepez Limanı yetkililerine gönderildiğini, ayrıca İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından başsavcılığa suç duyurusunda bulunulacağını belirtti. Atıkların zehirli olmayıp tehlikeli sınıfına girdiği, toprak altında çıkarılarak imha edilmek üzere İZAYDAŞ'a gönderilmesi ve bölgenin temizlenmiş olması sebebiyle sorumlu kuruluşlara çevreyi kirletme cezası maddesi uyarınca en alt sınır olan 321 bin YTL üzerinden ayrı ayrı ceza kesildiğini söyledi. (CHA)

haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176