Kemal Yardımcı da Kaçırılmayı Doğruladı

Yardımcı Grubu hissedarlarından AK Parti İstanbul Milletvekili Kemal Yardımcı da, geminin kimyasal madde taşıdığı ve Aden Körfezi yakınlarında kaçırıldığını doğruladı.

Kemal Yardımcı da Kaçırılmayı Doğruladı

Kaçırılan geminin armatörü Yardımcı Grubu hissedarlarından AK Parti İstanbul Milletvekili Kemal Yardımcı da, TRT'ye yaptığı açıklamada, geminin kimyasal madde taşıdığı ve Aden Körfezi yakınlarında kaçırıldığını belirtti. 

Hindistan'ın Bombay Limanı'na giden "Karagöl" isimli, Yardımcı Gruba ait Türk bayraklı gemiyi Yemen açıklarında korsanların ele geçirdiği bildirildi.

Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün (12.11.2008) saat 16.02'de Yemen'in 16 mil açığında YDC Denizcilik A.Ş'ye ait Türk bayraklı "Karagöl" isimli tankere deniz haydutlarının saldırıda bulunduğu ihbarının yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, ihbarın ardından NATO'nun Dubai'de bulunan İngiliz savaş gemileriyle irtibata geçilerek konu hakkında bilgilendirme yapıldığı ve olaya müdahale edilmesinin istendiği belirtildi.

14 Türk personelin bulunduğu gemi, 4 bin 500 ton kimyasal madde ile Hindistan'ın Bombay Limanı'na gidiyordu.

Yardımcı Grubu hissedarlarından AK Parti İstanbul Milletvekili Kemal Yardımcı da, TRT'ye yaptığı açıklamada, geminin kimyasal madde taşıdığı ve Aden Körfezi yakınlarında kaçırıldığını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metehan YILDIZ
Metehan YILDIZ - 11 yıl Önce

Yardımcı ailesini Rize mize kazandırdığı okullardan tanıyoruz. Bu çok değerli insanlara bu konuda herkesin destek olmasını ve bu korsan derdinden kurtulmalarını canı gönülden dilerim.

- 11 yıl Önce

Yardımcı ailesinin nereye ne kazandırdıgının suan pek fazla önemı oldugunu dusunmuyorum sayın yardımcı beyzadelerın gemılerı kurtarıp onların madurıyetını kaldırmaktan cok 14 TÜRK ün ve 14 İNSAN ın canını kurtarmayı düşünmek daha mantıklı değilmi

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176