Kayıpları sadece TCG BARBAROS arıyor

Ankara Feribotu ile çarpıştıktan sonra batan Reina-1 gemisinin kayıp mürettebatını sadece bölgeye giden Barbaros fırkateyni arıyor.

Kayıpları sadece TCG BARBAROS arıyor

Adriyatik'te Arnavutluk'un Durres Limanı'nın 20 mil açığında Ankara Feribotu ile çarpıştıktan sonra 90 metre derinlikteki bölgede batan Reina-1 gemisinin kayıp mürettebatını sadece bölgeye giden Barbaros fırkateyni arıyor.

Arnavutluk Limanlar genel Kaptanı Doraci Edmind, News 24 haber kanalına verdiği demeçte, Arnavutluk Deniz Kuvvetleri'ne ait Illyria adlı geminin limana geri çekildiğini, arama ve kurtarma işleminin sona erdirildiğini açıkladı.

Doraci, kayıpları sağ bulmak şansının kalmadığını  8 mürettebata sağ ulaşılmasının neredeyse imkansız olduğunu bildirdi.

Doraci, gerek Ankara Feribotunun gerekse Reina-1 gemisinin uydu sinyali dışında hiç bir alarm sinyali vermediklerini, uydu sinyallerinin de ancak İtalya'dan ve Karadağ'dan alınabildiğini kendilerinin uydu sinyalleri alacak teknik imkana sahip olmadıklarını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bekir tekin
bekir tekin - 8 yıl Önce

siz arama calışmalarını 2 gün önce bitirdiniz hiç bir şey yapmayarak arnavutluk ülkesinin kendine hayrı yokki bizim türk denizcilerimize hayrı olsun bizim türk denizcilerimize verdiğimiz değer türk toplumu olarakda ortada yazıklar olsun

ihsan kaya
ihsan kaya - 8 yıl Önce

ne yani arama sadece 2 gün mü yapıldı? Allahım tüm kayıp denizcilerin ailelerine sabır versin böylesine yavaş bir çalışma statüsünü tebrik etmek gerekir...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176