Kariyer Günlerinin Konuğu IMO

İTÜ Df Kariyer Kulübünün düzenlediği 17. Geleneksel Kariyer Günlerinin bugünkü konuğu Bekir Sıtkı Ustaoğlu oldu.

Kariyer Günlerinin Konuğu IMO

17.GELENEKSEL KARİYER GÜNLERİ KONUĞU IMO

KAPTAN BEKİR SITKI USTAOĞLU 17. GELENEKSEL KARİYER GÜNLERİ KONUĞUYDU

İTÜ Df Kariyer Kulübünün düzenlediği 17. Geleneksel Kariyer Günlerinin bugünkü konuğu IMO bünyesinde bulunan, Teknik Komite Asya ve Pasifik bölümü başkanı,Denizcilik Eski Müsteşar Yardımcısı Kaptan Bekir Sıtkı Ustaoğlu oldu.

IMO hakkında bilgiler veren Ustaoğlu, hazırlamış olduğu tanıtım videosu ile .IMO’nun görevleri,alt komiteleri, düzenleme ve uygulamalarından bahsederek katılımcıları aydınlattı.

Kendi kariyeri hakkında da bilgiler verdi.Öğrencilerin sorularını yanıtlayarak konuşmasına devam eden Kaptan Bekir Sıtkı Ustaoğlu bir takım tavsiyelerde de bulundu.
     
 ‘’ İngilizce bu meslekte her şeyin başı ve olmazsa olmazıdır’’ derken’’ Ne olur olsun kaptanlığı almadan karaya geçilmemesi gerektiğini’’ de vurguladı ve meslek hayatında kişisel gelişimin önemi hakkında bilgiler verdi.
     
‘’ Türk Denizcileri artık hedeflerini büyük tutmalıdır’’diyen Ustaoğlu, IMO ve benzeri kuruluşların kapılarının Türk Denizcilerine de açıldığını belirterek konuşmasını katılımcıların alkışlarıyla tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Uzun zamandan beri bu kanallarda, yabancı bayralı gemilerde çalışan Türk gemiadamlarının SGK pirimlerinin IMO ya yatırılması için yorumlar yapıyorum. Önerim şu: Her gemiadamına bir IMO numarsı verilerek(örneği n captain Refik Akdoğan, IMO no: TR. .....)gemiadamın ın çalıştığı yabancı bayraklı geminin sahibi her ay gemiadamının İMO'nun saptadığı pirimi(Türk SGK sı ile anlaşarak) IMO ya yatırarak gemiadamının sosyal sigortası sağlanabilir. Geminin gittiği limanda liman başkanlığına verilen personel listesinindeki IMO numaralarından gemiadamının pirimlerinin yatırılup yatırılmadığı bilgisayar ağından kontrol edilebilir. Pirimler yatırılmamışsa aynen PSC da olduğu gibi geminin iş yapmasına izin verilmediğinde uygar kölelik son bulmuş olur. IMO yatırılan pirimlerden masrafları karşılığı olarak cüzi bir miktarı krestikten sonra pirimi gemiadamının SGK sına gönderdiğinde bu sorun dünya çapında hal olur Haydı sevgili Ustaoğlu IMO da göstger kendini ve dünya gemiadamlarının koruyucu kaptanı olurken cennetin kapılarını da arala. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190