Kardak'ta Karasuları İhlali

Yunanistan'a ait bir torpido botunun, öğle saatlerinde Kardak Kayalıkları bölgesinde Türk karasularını ihlal ettiği bildirildi

Kardak'ta Karasuları İhlali

Kardak'ta Karasuları İhlali

Yunanistan'a ait bir torpido botunun, öğle saatlerinde Kardak Kayalıkları bölgesinde Türk karasularını ihlal ettiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından verilen bilgileye göre, Yunanistan'a ait bir torpido botu dün öğle saatlerinde Kardak Kayalıkları yakınlarında Türk karasularını ihlal etti.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım DELİDUMAN
yıldırım DELİDUMAN - 11 yıl Önce

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan aday adayı Barack Obama’dan Türkiye'ye mesaj var. ABD'de Demokrat Parti'nin başkan aday adayı Barack Obama'nın Dış Politika Danışmanlarından Denis McDonough, Milliyet'e yaptığı özel açıklamada, “Barack, Türkiye'nin önemini çok iyi biliyor” dedi. Brookings Enstitüsü'nde yapılan ve Irak ve Afganistan'daki son durumun değerlendirildiği toplantının ardından konuştuğumuz McDonough, aynı zamanda Center for American Progress isimli düşünce kuruluşunda görev yapıyor. McDonough 1999-2000 yıllarında Robert Bosch Vakfı'nın Stuttgart'taki merkezinde araştırma yaptı ve Berlin'de Bundestag'da çalıştı. AB'ye tam üye olmalısınız McDonough, Milliyet'e yaptığı kısa açıklamada şöyle konuştu: “Barack, Irak politikası konusunda bölgedeki komşular ve müttefiklerle daha çok ve daha iyi çalışmak gerektiğine inanıyor. Türkiye'nin önemini çok iyi biliyor. ABD ve Türkiye'nin daha önceki gibi iyi ilişkileri ve işbirlikleri olması gerektiğine inanıyor. Biz ekip olarak özellikle de Türkiye'nin AB üyeliği konusunda daha çok desteklenmesi ve tam üye olması gerektiğine inanıyoruz. Avrupa Türkiye'yi mutlaka içine almalı.” Obama'nın dış politika danışmanlarından McDonough'nun Almanya tecrübesinin Türkiye-AB ilişkilerine bakışta etkili olduğu belirtiliyor. Öte yandan Obama'nın kampanya bürosundan yapılan açıklamada, Başkan seçilirse Obama'nın ilk 100 gün içinde henüz açıklanmayan ve Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu bir ülkede önemli bir konuşma yapmayı planladığı belirtildi. 02 Nisan 2008 (Ahu Özyurt -/Milliyet)

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176