Karaköy açıklarında vapur kazası

Karaköy açıklarında makine bölümünde meydana gelen arıza nedeniyle motorları duran ŞH- BEYKOZ isimli şehir hatları yolcu vapuru, kontrolden çıkarak başka bir vapura çarptı.

Karaköy açıklarında vapur kazası

Korku ve paniğe neden olan kazada can kaybı ve yaralanma olmadı.

Kaza saat 19.00’da Karaköy iskelesi açıklarında meydana geldi. Üsküdar – Eminönü hattında çalışan ŞH- BEYKOZ isimli şehir hatları yolcu vapuru, Karaköy açıklarında makine bölümünde meydana gelen arıza nedeniyle motorları durdu. Kontrolden çıkan vapur, Karaköy İskelesi'nde bekleyen başka bir şehir hatları vapuruna burun kısmından çarptı. Meydana gelen kazada her iki gemide maddi hasar oluştu.

Kaza sebebiyle vapurun içerisine çalan alarm sesleri yolculara korkulu anlar yaşattı. Bazı yolcular can simitlerini takarken bazılarının ağladığı görüldü. Mürettebat sürekli yolculara sakin olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Daha sonra bir botla gemiye yaklaşan acil müdahale ekibi oksijen maskeleriyle makine dairesine inerek olaya müdahale etti. Yaklaşık yarım saat açıkta bekletilen vapur, arızanın giderilmesinin ardından seferini tamamlamak üzere Eminönü İskelesi’ne doğru hareket etti. Vapurda bulunan 140 yolcu, Eminönü iskelesinde tahliye edildi. BEYKOZ isimli vapurun, teknik inceleme için seferden alındığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mutlu TÜTÜNCÜ
Mutlu TÜTÜNCÜ - 6 yıl Önce

Ciddi bir facia yaşanacak anca o zaman önlem alınacak gibi. Hem şehir hatları hem motorlar personel eğitimsiz, halkımız denize yabancı gemide nasıl davranılır bilmiyor. Anca ciddi bir facia yaşanacak anca o zaman.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190