Karahasan'dan İmalı Reklam

Karahasan Denizcilik; Dildar'a ait "Deniz&Ticaret" dergisine, "Öyle Horozlar var ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar" ifadelerini içeren ilan verdi.

Karahasan'dan İmalı Reklam

KARAHASAN DENİZCİLİKTEN İMALI REKLAM

Karahasan Denizcilik Şirketler Grubu Dildar Tanıtım Ajansına ait dergisine "Öyle Horozlar var ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar" ifadelerini içeren ilan verdi.

Karahasan Şirketler Grubunun verdiği ilanda "HOROZ" olarak nitelediği kişi veya kuruluşlara, üstü kapalı aba altından sopa göstermesi, sektörü izleyenler(!) tarafından havanın ısınacağına işaret olarak yorumlandı.

Verilen ilanda, kulanılan terimlerin, aynı zamanda halk arasında kullanılan "ERKEN ÖTEN HOROZUN KAFASINI KESERLER"  sözünü hatırlatması manidar bulundu. 

Bilindiği gibi ; Karahasan Şirketler Grubu, yurtdışında Türk denizciliğine kredi veren, HSH Nordbank'ı (Eski adıyla Landesbank)  83 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum ettirmiş, HSH NORTBANK'ta  Türk denizciliğine bakışını tümüyle gözden geçirerek kredilerini askıya aldığını duyurmuştu.

Bu karar Denizcilik sektöründe ses getirmiş, Başta Deniz Ticaret Odası yöneticileri olmak üzere, sektördeki bazı armatörler seslerini yükselterek; Karahasan Şirketler Grubunun Yatırımcı Türk Armatörünün önünü kesmekle suçlamışlardı.

Hatta konu ile ilgili olarak, HSH Nordbank-Karahasan Şirketler Grubu davasında, mahkemenin vermiş olduğu karardan dolayı, Türk mevzuatının hiç de güvenli olmadığı gibi bir yargının oluşacağını belirten Deniz Ticaret Odası Hukuk Müşaviri Fehmi Ülgener, "Bu surette başta HSH Nordsbank olmak üzere, bu olumsuz tablo diğer Avrupa bankalarına da yansıyarak, denizcilik kredi veren diğer bankalar da bir daha asla Türk bayrağı taşıyan gemiler için kredi vermeyecek. Halen bu bankaya veya diğer bankalara borcu bulunanların diğer Türk donatanlarından ya kredi borcunu kapamalarını ya da gemilerini derhal Türk bayrağından çıkarmalarını talep etmeleri çok yakın bir olasılık olarak güç kazanmaktadır" diyerek Karahasan Şirketininin hukuk mücadelesinin yanlış olduğunu ima etmişti.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
NACİ ATEŞ
NACİ ATEŞ - 14 yıl Önce

Son iki senedir sabah kalktığım zaman adam gibi bir haber sitesine zevkle giremiyordum. Artık bilgisayarın başına geçtiğim zaman şu denizhaberciler yine ne bomba patlatmışlar diye siteye giriyorum. Bu siteyi yapan ve yürekli yazılar yazan arkadaşları KUTLUYORUM.

Erdal Topgüloğlu
Erdal Topgüloğlu - 14 yıl Önce

Büyük hukuki başarıyı alkışlıyorum.Diğer Armatörleri karahasan denizciliği yalnız bıraktıkları için üzülüyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190