Karadenizlilerin hamsi otobüsü

Hamsiyle adeta evli olan Karadenizli balıkçılar, karada da hamsiden kopmadan yaşamak için otele dönüştürdükleri otobüslerde kalıyor.

Karadenizlilerin hamsi otobüsü

Hamsiyle adeta evli olan Karadenizli balıkçılar, karada da hamsiden kopmadan yaşamak için otele dönüştürdükleri otobüslerde kalıyor. Radarla denizden hamsiyi takip eden meslektaşlarından haber alan balıkçılar, otel otobüsleriyle hamsiyi izliyor. İçine konulan ranzalarla 15 yataklı otel haline getirilen ve hamsinin gittiği yöne göre yer değiştiren eski model otobüsler tekne sahiplerine ait.

Onlar hamsi koktukları için otellere alınmadıklarından otobüsü otel yaptıklarını söylüyorlar ama "Bu işin bahanesi. Esasında denizden kopamıyoruz da ondan otobüslerde yatıyoruz" diye de ekliyorlar. Otel otobüslerde mevsimlik işçi olarak çalışan balıkçılar da kalıyor. Otobüslerin içine konulan ranzalarda yatan balıkçılar, ortam fazla konforlu olmasa da ucuz olduğu için memnun. Otel otobüslerde yemekhane ve kantin hizmetleri bile düşünülmüş. Her otel otobüsün yanına kurulan çadırlar da kendi pişirdikleri yemeklerle karınlarını doyuran balıkçılar, kantinde de çaylarını yudumluyor.

MHA

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190