Kara Yollarının 70 'Ölüm Noktası'

Trafik Güvenliğini Artırmayı Hedefleyen Bakanlık, 70 Kara Noktadaki Eksiklikleri Gelecek Yıl Gidermeyi Planlıyor

Kara Yollarının 70 'Ölüm Noktası'

Kara Yollarının 70 'Ölüm Noktası'
  
Ulaştırma Bakanlığı, Kara Yolları Altyapısındaki 70 'Ölüm Noktası'nı Belirledi. Trafik Güvenliğini Artırmayı Hedefleyen Bakanlık, 70 Kara Noktadaki Eksiklikleri Gelecek Yıl Gidermeyi Planlıyor. 

Trafik güvenliğini tehlikeye düşüren kara yollarında viraj çapları genişletilecek, yeni kavşak düzenlemeleri, yaya üst geçitleri ve sinyalizasyon sistemleri yapılacak.

2008 yılında giderilmesi planlanan kara noktaların Bartın, Adana, Mersin, Konya ve Bolu'da yoğunlaştığı belirlendi. Bu kara noktalardan çoğunun kavşak yapımı-düzenlemeleri ve kurp (yolun eğri gelen kısmı) iyileştirilmesi ile ilgili olduğu dikkat çekti. (AA)

DenizHaber.Com 

YORUM EKLE
YORUMLAR
TARIK COŞKUN
TARIK COŞKUN - 11 yıl Önce

Kurumsal kaygılarımız bireysel üzüntülerimizi engelleyemiyor, yetmiyor...nedense...Bilinçli yöneticilerden mi yoksunuz... Kara noktalardan çok yollar aşarım, ancak içimi ürpertecek uyarı ve işaretler bulamam... Işıklı ve renkli uyarıcılar çok noktada yok denebilecek kadar... o mecralardan geçerken aklımdan tecrübeli sürücülerin önerileri geçer hep...ve kendi yoğunlaşmalarım...veya ekrandan korkmalarım.. şu tünel, hatırlayın...çıkışında U dönüşü bırakılan yer... o viyadük bu!...160 km/hızla karayollarının zeynep h.ma tunuslu teknisyeni katlettirdiği yerden geçiyorum şimdi... benim hız yapmama engel bişey de yok...ben yapmadım... ama LÜTFEN BİZİ engelle KARAyollar-...

murat birecik
murat birecik - 11 yıl Önce

vallah-ül azim, binali yıldırım bu işi çözecektir!!!

elini attığı hiç bir işi yarım bırakmamıştır... karayolları genel

müdürlüğünü, ubak'a bağlayan rte'na teşekkür ediyorum, babası trafik kazasında ölmüş olan bir vatandaş olarak...saygılarımla

murat birecik

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176