Kaptan TRT Genel Müdürlüğüne Aday

Kaptan Ramazan Açıkgöz, İTÜ Denizcilik Fakültesinden 1986 yılında mezun olmuş. Mezun olduktan sonra Türkiye Denizcilik işletmeleri Yolcu Gemilerinde görev yapan Açıkgöz...

Kaptan TRT Genel Müdürlüğüne Aday

TRT Genel Müdürlüğüne Kaptan Aday 

Kaptan Ramazan Açıkgöz, İTÜ Denizcilik Fakültesinden 1986 yılında mezun olmuş. Mezun olduktan sonra Türkiye Denizcilik işletmeleri Yolcu Gemilerinde  görev yapan Açıkgöz,  özellikle Akdeniz gemisi ile yaptığı Kuzey Ülkeleri  seferlerini unutamıyor.

Rusya’nın St. Petersburg Limanından sonra Akdeniz yolcu gemisi ile uğradığı Stockholm limanında gizli servis binasının fotoğrafını çektiği için telsiz zabiti ile birlikte İsveçliler Ramazan Açıkgöz’ü KGB ajanı zannedip tutuklamışlar. Fotoğraf makinesinden St. Petersburg resimleri de çıkan Açıkgöz’den iyice kuşkulanan İsveçliler; daha sonra Akdeniz Gemisi Kaptanı Tuncel Baktır’ın araya girmesi ile gerçeği anlamış ve 2 zabiti serbest bırakmışlar.

Denizyolları İşletmesinden 1993 yılında ayrılarak Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürlüğünde sörveyör olarak göreve başlayan Kaptan Ramazan Açıkgöz, bir yandan öğrenimine de devam etti.  İTÜ fen Bilimleri Enstitüsünde Deniz Ulaştırma Mühendisliği alanında Yüksek Lisans yapan Açıkgöz, International Maritime Transport Academy’den de Post Graduate diploması almış.

Sanatçı kişiliği de olan Kaptan Ramazan Açıkgöz Üsküdar Musiki Cemiyetinin mezunu bir  ses sanatkarı. Klasik Türk Musikisi tutkunu olan Ramazan Açıkgöz hala zaman zaman Cemiyete giderek klasik eserlerin icrasında bulunuyor.

Ramazan Açıkgöz şimdi TRT Genel Müdürlüğü için başvuran 58 kişi arasında.

Açıkgöz, sanatçı kişiliği ile de TRT Genel Müdürlüğünde başarılı icraatlara imza atacağı kanaatinde.

2005 yılından bu yana, uzayan Genel Müdürlük seçiminin sonuçlanmasını diliyoruz.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ENVER SOFUOĞLU
ENVER SOFUOĞLU - 12 yıl Önce

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE GÖSTERMİŞ OLDUĞU BAŞARILARIN DAHA FAZLASINI GÖSTEREBİLECEĞİ KANAATİNDEYİM.

BU YOLDA KENDİSİNE BAŞARILAR DİLERİM.

MEHMET NEDİM  İÇÖZ
MEHMET NEDİM İÇÖZ - 12 yıl Önce

ÜÇ TARAFI DENİZLERLE ÇEVRİLİ TÜRKİYE'NİN ÜST DÜZEY KAMU YÖNETİMİNDE DENİZCİLERİN OLMAMASINI BİR NOKSANLIK OLARAK GÖRÜYORUM... DÜRÜST KİŞİLİĞİ,GÖRDÜĞÜ EGİTİM,SANATA YATKINLIĞI , DENİZCİLİK TEŞKİLATINDAKI BAŞARILI HİZMETLERİ OLAN DÜNYA GÖRMÜŞ KAPTAN RAMAZAN AÇIKGÖZ'ÜN T.R.T.GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ADAYLIĞINA LAYIK OLDUĞU GÖRÜŞÜYLE KENDİSİNE BAŞARILAR DİLERİM.

MEHMET NEDİM İÇÖZ TATVAN-BİTLİS

hüseyin sami çelebi
hüseyin sami çelebi - 12 yıl Önce

degerli kardesim,sadece okulun ogrettikleri ile yetinmeyip,kendisini daimi olarak gelistirip,daima daha iyiye yon cizip,bilgi ve becerisi ile meslegimizin degisik ve zor alanlarında basarı saglamıstır.zaten okulundan itibaren bir disiplin cerecevesinde ynetici olarak yetismis ve bu alanda yukselmistir.meslegi geregi ulusal,ulıslararası bircok bilgiye haizdir.bu isinde ustesinden gelecegine yurekten inanıyorum,deyimimizle yolu acık olsun,allah selamet versin.saygılarımla,kapt.sami celebi

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176