Kaptan Erzin'in Cenazesi Adana'ya Getirildi

Yunanistan'ın Zakinthos adası açıklarında kargo gemisinin alabora olması sonucu hayatını kaybeden kaptanın Cenazesi Adana'ya Getirildi.

Kaptan Erzin'in Cenazesi Adana'ya Getirildi

Yunanistan'ın Zakinthos adası açıklarında kargo gemisinin alabora olması sonucu hayatını kaybeden kaptanın eşi Behiye Erzin, eşinin İtalyan kaptan gibi gemiden kaçmayarak, 9 arkadaşını kurtarmaya çalıştıktan sonra hayatını kaybettiğini söyledi.

" Erol Şenkaya" isimli Türk kargo gemisinin 19 Mayıs gecesi denize açıldıktan 1,5 saat sonra 10 mil kadar mesafe kat ettikten sonra alabora olması sonucu hayatını kaybeden kaptan Adnan Erzin'in (47) cenazesi 6 gün sonra memleketi Adana'ya uçakla getirildi.

Erzin'in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kaptan Erzin'in 6 ay önce çıktığı evinde ise eşi Behiye (42) çocukları Furkan (17) ile Berke Erzin (8) ise babalarının ölümüyle yasa boğuldu.


Behiye Erzin, eşinin 22 yaşında İstanbul'da kaptanlık okulunu bitirdiğini belirterek, "Eşim bir süre sonra polis oldu. Ancak 2 yıl polislik yaptıktan sonra denizlere sevdalı olduğu için kaptanlık mesleğine geri döndü" dedi.

Eşini en son 6 ay önce gördüğünü anlatan Erzin, şunları anlattı: "Gemi alabora olmadan saatler önce telefonla arayarak eşimle konuştum. Eşim küçük oğlu Berke ile konuşmak istedi. Bir süre onunla konuştuktan sonra ben telefonu aldım ancak benimle konuşmak istemedi. Bende neden benimle konuşmak istemiyorsun diye sorunca, 'gemi bir o tarafa bir bu tarafa yatıyor, zaten Allah izin verirse pazartesi geleceğim o zaman konuşuruz' dedi ancak gelemedi." "İtalyan Kaptan gibi benim kocam kaçmadı" Gemi alabora olduktan sonra eşinin hayatını kaybetmesinin ardından olayın nasıl olduğunu anlamak için geminin ikinci kaptanı Ahmet Özel ile konuştuğunu söyleyen Erzin şöyle devam etti: "İkinci kaptan bana kendileri uyurken geminin alabora olmaya başladığını, eşinin bu sırada bağırarak gemide bulunan 9 kişiyi uyandırdığını ve denize atlayın diye bağırdığını, kendilerinin denize atlayarak 500 metre yüzüp kurtulduklarını ancak eşinin gemide kalarak hayatını kaybettiğini anlattı. Benim eşim İtalyan kaptan gibi gemiden kaçmak yerine arkadaşlarını kurtarma pahasına canını verdi. O denizleri çok seviyordu." Kaptanın cenazesi adli tıp kurumunda otopsi yapıldıktan sonra Kabasakal Mezarlığı'nda öğle namazından sonra toprağa verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMİLE İMAÇ
RAMİLE İMAÇ - 7 yıl Önce

gemiden kurtulanlar herkese farklı şeyler anlatıyor anlaşılan. hiçbirinin lafına güvenilmez.o gemide neler döndü merak ediyoruz.

ahmet özel beyin görevi nedir bilemiyorum ama İKİNCİ KAPTAN İBRAHİM İMAÇ yani BENİM BABAM, HALA O GEMİNİN İÇİNDE!6 GÜNDÜR BİZ HABER BEKLİYORUZ, AKIBETİ BELLİ DEĞİL, CENAZESİNE RAZIYIZ. bu işin altından farklı şeyler çıkacağa benziyor. 500 metre yüzmüşlermiş... bize neden şişme bot-filika indirdik işaret fişeği atttık yarım saat sonra sahil güvenlik geldi diyorlar? bırakın atıp tutmayı da adam gibi neler olduğunu anlatın! 9 KİŞİNİN UYUMA İHTİMALİ OLMADIĞI BÜTÜN DENİZCİ AİLELERİ BİLİR! GEMİLERDE VARDİYA SİSTEMİ VARDIR! BİRİNCİ KAPTAN GÖREVDEYKEN İKİNCİ KAPTAN MOLA VERİR BU ÇARKÇI İÇİN DE DİĞER İŞÇİLER İÇİN DE BÖYLEDİR. İTALYAN GEMİSİYLE KARŞILAŞTIRMA YAPANA KADAR DOĞRU BİLGİ VERİN!BÖYLE ŞEYLERLE KENDİNİZE PAY ÇIKARMAYIN!İKİNCİ KAPTAN DA AŞÇI DA SİLİCİ DE HALA BU LANET OLASI GEMİNİN İÇİNDE! OLAY BİTMİŞ GİBİ HABER YAPMAYIN! BU OLAY DAHA ÇOK UZAYACAK! ER GEÇ GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAK!

RAMİLE İMAÇ
RAMİLE İMAÇ - 7 yıl Önce

BU HERKES UYUYORDU DİYENE SORSUNLAR BİR BAKALIM NEDEN BABAMIN BANYODAN ÇIKTIĞINI, SİLİCİNİN MAKİNE DAİRESİNDE OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR? "BEN DE BANYO YAPMIŞTIM, KENDİMİ ZOR ATTIM" DEDİ BİZZAT BANA GEMİDEN ÇIKANLARDAN BİRİ! BİR BAŞKASI DA "KİMSE BİRBİRİNE HABER VERMEDİ KENDİMİZİ ZOR ATTIK" DİYOR?! MADEM 9 KİŞİ UYUYORDU DA BİRİNCİ KAPTAN HABER VERDİ HERKESE, DEMEK Kİ DÜMENİ BIRAKTI GİTTİ KAPTAN?! E GEMİNİN BATMASI NORMALDİR O ZAMAN! ŞİMDİ BANA GEMİ ZATEN YAN YATMIŞTI DA O YÜZDEN BIRAKMIŞTIR DEMEYİN! BU 9 ADAM KIŞ UYKUSUNDA DEMEK Kİ, GEMİ YAN YATTIĞINDA DÜŞÜP UYANAMIYORLAR, BİRİNCİ KAPTANIN GELİP UYANDIRMASINI BEKLİYORLAR! HİÇBİR ŞEYDEN HABERİNİZ OLMADAN ATIP TUTUYORSUNUZ! BİRAZ MANTIKLI OLUN!!!

kaptan
kaptan - 7 yıl Önce

kaptan kardeşimize allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun tüm ailesine allah sabır versin başı sagolsun haberde ailesinin ve küçük çocuğunun resmini görünce duygulanmamak elde değil.

kaptanın ailesine acizane tavsiyem metanetli olmaları ve geride kalan çocuklarının geleceğini düşünüp iyi bir avukat bulmaları ve dava açmaları açacakları dava geminin kaza sigortasına olacağı için hiçbir tereddütte bulunmasınlar bunun armatörle bir alakası yok.yaklaşık olarak 500 bin usd civarı bir rakam diye hatırlıyorum.bunu hatırlatmamın sebebi yıllar önce bir akrabamı deniz kazasında kaybettim onunda küçük iki çocuğu vardı çok zor günler yaşadılar malesef ve olaydan kısa süre sonra şahısın biri ailesinin bu konularda bilgisi olmadığı için kanuni işleri hallederim diye vekaletname almış ve tüm alacakları kendi hesabına geçirmiş olaydan yıllar sonra bu ortaya çıktı ancak ailesi mağdur oldu.

RAMİLE İMAÇ
RAMİLE İMAÇ - 7 yıl Önce

gemide sadece kaptan ayakta 9 kişi uyuyor madem, e ne gerek var diğer 9 mürettebata, gemi tek kişiyle de gidiyormuş baksanıza. yanlış biliyorsak düzeltin ama nöbetler 12-4,4-8,8-12 olarak 1. kaptan 2. kaptan ve telsizci arasında pay edilir. aynı zamanda gemide 2 makinist vardır ve onlar da vardiyalıdır,kaptan nöbetteyken yanında gemici vardır! bu vardiyalar tüm çalışanlar için geçerlidir. uyuyormuş 9 kişi bi tarafımla gülerim ben buna! insanları cahil yerine koyuyorsunuz!

- 7 yıl Önce

ramile hanım ben geminin eski yağcısıyım ibrahim kaptanla bende çalıştım inanın duyunca çok ama çok üzüldüm basınız saolsun allah sabır versin onlarıda allah rahmet eylesin. yasar inan 0536 741 73 37

- 7 yıl Önce

Allah sabırlar versin

Akif METE
Akif METE - 7 yıl Önce

Öncelikle yüreği acıyla yanan ailelere allahtan bol sabırlar dilerim,merhumlarada bu mübarek kandil gecesi okunan tüm dualarla mekanları cennet olsun.allah rahmet eylesin.

akın güneri
akın güneri - 7 yıl Önce

üzücü kazada kayatını kaybeden meslek arkadaşlarımıza allahtan rahmet acılı ailelerine allah sabır versin tüm deniz camiasının başı sağolsun,


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176