Kapt. Cahit İstikbal Kariyer Günlerindeydi

İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü'nün düzenlemiş olduğu Kariyer Seminerlerinin bu haftaki konuğu Kapt. Cahit İSTİKBAL (YDO'83) oldu.

Kapt. Cahit İstikbal Kariyer Günlerindeydi

  İTÜ Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü'nün düzenlemiş olduğu Kariyer Seminerlerinin bu haftaki konuğu Uluslararası Kılavuz Kaptanlar Birliği (IMPA) Başkan Yardımcısı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İstanbul Liman Baş Kılavuz Kaptanı Sn. Kpt. Cahit İSTİKBAL (YDO'83) oldu.

İTU Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil GÜLER tarafından öğrencilere tanıtılan İSTİKBAL seminere eğitim ve meslek hayatını anlatarak başladı. Kılavuz kaptanlık mesleğini tanıtan İSTİKBAL , IMPA ve EMPA kuruluşlarının iç yapısını ve yönetimi hakkında bilgi verdi. Uzun yıllardır kılavuz kaptanlık mesleğini başarıyla icra eden Cahit İSTİKBAL,ayrıca öğrencilere gemi manevrası, acil durumlarda boğazlarda risk yönetimi hakkında öğrencilere tavsiyelerde bulunarak konuşmasını tamamladı.

 Öğrencilerin kılavuz kaptanlık mesleği hakkında sorduğu sorularla son bulan konferansın ardından öğrenciler, katılımından dolayı Sn. Kpt. Cahit İSTİKBAL’e ve seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Kariyer Kulübü’ne teşekkürlerini sundular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahit İstikbal
Cahit İstikbal - 6 yıl Önce

İTÜ Denizcilik Fakültesindeki öğrenci profili denizciliğimizin geleceği açısından bana umut verdi. Kariyer kulübünün yaptığı bu etkinlikler de öğrencilerin ufkunu açıcı önemli katkı yapıyor. Eğer öğrencilerimizin hem ufkunu hem de önünü açarsak sadece Türkiye'de değil dünya denizcilğinde de Türk denizcilerinin adını daha fazla ve daha olumlu duyuracağımıza, Dünya denizcilik filosundaki zabitan payımızı arttıracağımıza inanıyorum. Bu alanda önemli bir potansiyel mevcuttur.

Fatih Yılmaz
Fatih Yılmaz - 6 yıl Önce

Öğrenciler, kaptanlık mesleğindeki ileri uzmanlığının yanında komplekssiz ve mütevazi kişiliği ile Cahit İstikbal'den çok şey almışlardır eminim. Zaten insan bu hayatta herşey olabilir ama herşeyden daha önce alçak gönüllü/komplekssiz olmalıdır. Bunu sağlayan ise bilgi ve görgü birikimidir.
Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
Saygılar, selamlar.
Fatih Yılmaz
Gemi İnş. Müh./Yazar

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190