Kanal İstanbul Süreci Resmen Başladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili YPK kararının çıktığını belirterek, "Resmen süreç başladı" dedi.

Kanal İstanbul Süreci Resmen Başladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararının çıktığını belirterek, "Resmen süreç başladı" dedi.

Bakan Yıldırım, ASO 1. Sincan OSB 4. Kısım'da gerçekleştirilen metro araçları üretim tesisi temel atma töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili YPK kararının çıktığının belirtilmesi üzerine Yıldırım, "YPK kararı çıktı. Kanal İstanbul'da artık bundan sonraki süreç, ihale hazırlıklarının yapılması, ihaleye çıkarılması ve yapım aşamasına geçilmesi. Resmen süreç başladı. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Kavga eden çalışanlara inceleme

Basın mensuplarının, Bakanlık binasında iki çalışan arasında çıkan kavgayla ilgili sorusu üzerine Yıldırım, iki bakanlık çalışanının, bakanlık dışında tartıştıklarını söyledi.

Yıldırım, "Olayın bakanlık dışında yaşanması, ilgisiz kalacağız anlamına gelmez. Müsteşara gerekli talimatı verdim. İnceleme ve soruşturma başlattım" dedi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190