Japonya'ya ulaşan ilk Valemax!

Vale'nin Valemax demir cevheri gemisi Japonya'ya ulaştı.

Japonya'ya ulaşan ilk Valemax!

Brezilya merkezli madencilik devi Vale tarafından yapılan açıklamaya göre, Valemax demir cevheri gemilerinden biri 18 Haziran tarihinde  Nippol Steel Corporation'a ait Oiat Limanı'na ulaştı. Söz konusu gemi, Japonya'ya ulaşan ilk Valemax olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın en büyük demir cevheri gemisi olan 400.000 mt kapasiteli, karbon gazı salımını ton başına %35 azaltabilen, Norveç merkezli şirket Bergesen Worldwide'a (BW Group) ait Berge Aconcagua adlı gemi, şimdiye kadar yapımı tamamlanan yedinci Valemax oldu.

Modern ekipmanları sayesinde daha az dizel yakıt kullanan çevre dostu Valemax gemiler, 200.000 mt kapasiteli geleneksel gemilere göre ton başına %34 daha az karbon salımı yapıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Valemax gemilerin  navlun maliyetlerini de azaltacağı belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
arda demir
arda demir - 7 yıl Önce

bir yerde ton başına %35 diğerinde %34 yazıyorsunuz.ton başına olduğundan gercek degerlerde arasında cok fark var.bari yalan bile olsa iki farklı sayı yerıne tek sayı yazında kandırıldıgımızı bılmeyelım

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176